Erdoğan ve AKP'den 'Palu ailesi' açıklaması

Gündem 10 Ocak 2019 15:05
Videoyu Aç Erdoğan ve AKP'den 'Palu ailesi' açıklaması
A
a

Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'den 'Palu ailesi' açıklaması...

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı  Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi dehşete düşüren Palu ailesi ile ilgili açıklamada bulundu.

Ülke gündemine oturan Palu ailesini, AKP'nin MKYK ve MYK toplantılarında gündeme getiren Recep Tayyip Erdoğan, "Bunlar toplumu rencide ediyor" ifadelerini kullandı.

ATV ekranlarının merakla izlenen programlarından Müge Anlı ile Tatlı Sert programına 21 Aralık 2018’de katılan Palu ailesi, AKP'nin de gündemine girdi.

Erdoğan'ın Palu ailesi ile ilgili, "Bunlar toplumu rencide ediyor" dediği kaydedildi.

Bazı kurul üyeleri, RTÜK'ün yetersiz kaldığı, yeni bir denetim ve kontrol mekanizması kurulması gerektiğini ifade ederek, cezalandırmanın çözüm olmadığını, reklam veren üzerinden bir düzenlemeye gidilmesinin önemine işaret etti.

AKP'DEN AÇIKLAMA

Palu Ailesiyle ilgili Erdoğan’ın Genel Başkanlığı’nı yaptığı AKP'den ilk değerlendirme geldi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade etti.

ATV ekranlarının merakla takip edilen programlarından Müge Anlı ile Tatlı Sert’e kızları ile torunlarının kayıp olduğunu ileri sürerek başvuran ve çocuğa yönelik istismar, cinayet, aile içi şiddet iddialarıyla günlerdir ülke gündemine oturan Palu ailesi hakkında AKPden açıklama yapıldı.

AKP’li Mahir Ünal, "Hukuki olarak gerekli müdahale yapıldı ama yayın politikası konusunda bu tür programların yayınlanması ile ilgili RTÜK'ün üzerine düşeni yerine getirmesi gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ