Erdoğan ve Alçı'dan 'İstanbul'da yeniden seçim' mesajı

Gündem 8 Nisan 2019 12:21
Videoyu Aç Erdoğan ve Alçı'dan 'İstanbul'da yeniden seçim' mesajı
A
a

Recep Tayyip Erdoğan ve Nagehan Alçı'dan 'İstanbul'da yeniden seçim' mesajı

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
'KİMSENİN 'KAZANDIM' HAVASINA GİRMEYE HAKKI YOK'

— (İstanbul'da seçimde usulsüzlük yapıldığı iddiası) Usulsüzlükler bazı değil neredeyse bütünü usulsüz. Seçim süreci bitti, bundan sonraki süreç yargı. Yargı sürecinde bu işin patronu YSK. İtiraz mercileri biter, bittikten sonra çıkan neticeye de 'başımız gözümüz üstüne' deriz.

— 10 milyonu aşkın seçmenin olduğu İstanbul'da kimsenin 13-14 bin oyla kazandım havasına girmeye hakkı yok. Organize bazı suçların işlendiğini gördük, görüyoruz. Organize suçun bazı eylemlerini tespit etmiş bulunuyoruz. YSK'ya da giderken bu bilgilerle gidiyoruz.

— Biz bu belgelerle, bilgilerle, hatta TV tespitleri, kamera tespitleriyle nerede, nasıl, ne gibi yolsuzluklar yapılmış, bunları göstermek suretiyle bu adımı atacağız. Ortada 330 bin civarında geçersiz oy var. Sayımı yapılamazsa yapılacak başka şeyler var. Türkiye'de Yalova'da, Ağrı'da benzer olaylar yaşandı önceki seçimlerde.

— Bütün tespitlerle nerede nasıl yolsuzluklar yapılmış, boş araziler, tarlalar nasıl adres olarak gösterilmiş, bilgisi, belgesi var. Bütün bunlarla beraber adımı atacağız. Dünyada bırakın itirazları, Amerika'da yüzde 1 gibi bir sıkıntılı oy miktarı olsa bakıyorsunuz erken seçime gidiyor orada. Veyahut da erken demeyeyim, yeniden seçime gidiyor.

ALÇI'DA YENİDEN SEÇİM DEDİ TARİH VERDİ!
Habertürk yazarı Nagehan Alçı, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimlerinin 2 Haziran 2019 tarihinde yenilenebileceğini söyledi. Alçı, "Sandık yorgunu bir toplumuz ama buna rağmen biz İstanbullular bir seçime daha gireceğiz büyük olasılıkla" ifadesini kullandı.

1000
icon
Mehmet 8 Nisan 2019 21:03

Sen iblisin anası gibisin.kafan bunlara çalışıyor. ...

0 0 Cevap Yaz
Mazlum 8 Nisan 2019 13:38

Sayın Reis-i Cumhur İstanbul büyük şehir i de kendine bağlasın o koltuğa da Mustafa Erdoğan otursun bitsin bu çile bir hafta dır bu nedir vatandaş aptallaştı resmen çarşı Pazar yanıyor evimize zor ekmek götürüyoruz millet i ipleyen yok yuh olsun bu ülkedeki talancı hırsız rantçı din mesep ırk istismarcısı kim varsa yuh olsun

0 3 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ