Erdoğan ve Bilal damat Berat'a karşı! Konu: Yurtdışı...

Gündem 1 Ekim 2017 16:49
Videoyu Aç Erdoğan ve Bilal damat Berat'a karşı! Konu: Yurtdışı...
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'ın yurtdışı eğitimi hedef alan sözlerine karşılık damat Berat Albayrak'tan...

ABD'de bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TÜRKEN Vakfı Geleneksel Gala Yemeği'ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan buradaki konuşmasında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yurtdışına öğrenci olarak giden Türklerden bahsederken "maalesef Batı’nın gönüllü ajanları, adanmış havarileri haline gelmiştir" dedi.
BİLAL ERDOĞAN: OK ATAN BİR ECDADIN TORUNLARIYIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bilal Erdoğan ise, "Kendi sanayimizi oluşturmamız Avrupa'nın işine gelir mi?' Avrupa özentilerine sesleniyorum; 'Biz niye bu gavurların peşindeyiz?' Ne gerek var. Biz dünyaya millet nedir öğretmişiz. Biz dünyada zulümler olmasın diye kılıç kuşanan, at binen, ok atan bir ecdadın torunlarıyız" açıklamasında bulunmuştu.
BAKAN BERAT ALBAYRAK’TAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’tan ise şaşırtan bir çıkış geldi.  

Nükleer enerji başta olmak üzere çeşitli alanlarda yetiştirilecek öğrencilere yurtdışında lisans üstü eğitim bursu verilmesi için çalışma başlatıldı. Bakanlık adına 11, EÜAŞ adına 44, TAEK adına 107 olmak üzere toplamda 162 öğrenci eğitime gönderilecek. Öğrenciler, ABD, Kanada, Avustralya, Finlandiya, İsveç, Belçika, İngiltere, Fransa, Almanya, Güney Kore, Japonya, Çin ve Rusya’da dünyada ilk 500’e girmiş seçkin üniversitelerde eğitim görecek.

Bakan Albayrak’ın yurtdışı eğitim çıkışı AKP’ye yakın medyada şöyle yer buldu:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ