Erdoğan ve Soylu: 'Nolur bu seçim bize ders vermeyin'

Gündem 22 Mart 2019 15:47
Videoyu Aç Erdoğan ve Soylu: 'Nolur bu seçim bize ders vermeyin'
A
a

Tayyip Erdoğan ve Süleyman Soylu: 'Nolur bu seçim bize ders vermeyin'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, partisinin Zonguldak'taki mitinginde "Sevgili milletim bizi Kandil’in önünde boynumuzu eğik bırakmayın ne olursunuz? Bu seçim ders verme seçimi değildir. Bu seçim fire verme seçimi değildir" dedi. Soylu, “Tayyip Erdoğan futbolu biliyor, ayağına top yakışıyor. 4.5 yılda onun ayağına topu verin de Kemal Kılıçdaroğlu ve Zillet İttifakı’nın kalesine 90’dan çaksın” ifadesini kullanmıştı..

Erdoğan da bugün seçim çalışmaları kapsamında Konya'da konuşurken, Süleyman Soylu'nun dediğini tekraryarak ''Bu seçim ders verme seçimi değil'' dedi
CHP'Lİ ÖZGÜR ÖZEL CEVAP VERDİ!
CHP’li Özgür Özel, AKP’li yöneticilerin vatandaşa verilen sözleri unuttuğunu söyledi. Özel, “Ne olur?” ifadesiyle oy isteyen Bakan Süleyman Soylu için, “Oyunu alırken alıyorsun, sonra sırtını dönüyorsun. Senin kulağını da çekecekler, dikkatini de” dedi.

Yerel seçim çalışmaları kapsamında partisinin adaylarına destek olan CHP TBMM Grup Başkanvekili Özgür Özel, Malatya Hekimhan’da vatandaşlara seslendi. Özgür Özel, yerel seçimlerde vatandaşların memleketleri için en doğru kararı vereceklerine inandığını belirterek, “31 Mart’ın ardından, bu ülke toprakları içerisinde hep beraber kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz. Yarınlara umutla bakan, bu umut siyasetine Hekimhan da destek olacak” diye konuştu.

“BİZİ SEÇMEZSENİZ MAHVOLDUNUZ”

Malatya’da gerçekleştirdiği ziyaretleri sosyal medya hesabından da paylaşan Özel, hükümetin vadedeceği bir şeyinin kalmadığını, bu nedenle vatandaşları korkutarak oy devşirmeye çalıştığını ifade etti. Özel, “Vadedeceğim bir şey yoksa korkutmam lazım. Bizi seçmezseniz mahvoldunuz. 5 belediye kaybetmemek için yapılacak iş mi bu? Bunu bir yerden hatırlarız...” mesajını paylaştı.

“OYUNU ALIP SIRTINI DÖNENLER”

AKP’li yöneticilerin, her seçim öncesi vatandaşa verdiği sözleri, seçimleri kazandıktan sonra yerine getirmekten kaçtığına vurgu yapan Özel, “Bu seçim, bu kadar yokluğa yoksulluğa karşı, bir kulak çekme, bir sarı kart gösterme, ‘Yettiniz canıma’ deme seçimidir.” dedi. Özel, “Ne olur?” ifadesiyle oy isteyen Bakan Süleyman Soylu için ise “Oyunu alırken alıyorsun, sonra sırtını dönüyorsun. Bu vatandaşı perişan ediyorsun, senin kulağını da çekecekler, dikkatini de” ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ