Erdoğan yine kandırıldı: Bu seferde Cezayir'e rezil olduk!

Ekonomi 28 Şubat 2018 23:27
Videoyu Aç Erdoğan yine kandırıldı: Bu seferde Cezayir'e rezil olduk!
A
a

Recep Tayyip Erdoğan yine kandırıldı: Bu seferde Cezayir'e rezil olduk...

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Başbakanı Ahmed Ouyahia ile katıldığı Türkiye-Cezayir İş Forumu'nda konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı konuşmasında, "Afrika'daki en büyük ticaret ortağımız Cezayir'dir" iddiasında bulundu ve iki ülkenin ticaret hacminin 5 milyar dolara çıkarılması gerektiği konusunda düşüncelerini iletti.

Doğrulu Payı’nda yer alan habere göre 2017 yıllık ithalat ve ihracat verilerine göre Cezayir ile toplam ticaret hacmi 2 milyar 479 milyon dolar oldu. Aynı veriler diğer Afrika ülkeleri için ele alındığında Türkiye'nin Afrika'daki en büyük ticaret hacmine sahip olduğu ülkenin 4 milyar 358 milyon dolarlık kapasite ile Mısır olduğu görülmektedir. Cezayir, 2 milyar 479 milyon dolarlık ticaret hacmi ile Afrika'da Türkiye'nin 2. en büyük ticaret ortağı olarak görünüyor.

TÜİK tarafından yayınlanan en güncel veriler doğrultusunda, 2018 yılı Ocak ayı toplam ticaret payları incelendiğinde de, Mısır'ın 451 milyon dolarlık ticaret hacmi ile 205 milyon dolarlık kapasiteye sahip Cezayir'den önde olduğu görülüyor.

Sonuç olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cezayir iddiasının doğru olmadığı anlaşıldı.

1000
icon
Hayri Durak 2 Mart 2018 09:01

Bu eskileri artık bırakın yeniye bakalım Abdullah Gül CB. Yaptı bb.yaptı daha bu adama millet duymadığı adeta Çankaya'da noter idi, ülkeye ne getirdi ne götürdü, götürüşu çok oldu yeniye bakın eskileri çöpe atın.

0 0 Cevap Yaz
aslan hacıosmanoğlu 2 Mart 2018 03:38

Cumhurbaşkanımızı doğru bilgilendirmeyen danışmanların hepsinin istifa etmeleri gerekir.

0 0 Cevap Yaz
Yusuf ATMACA 1 Mart 2018 19:09

olay kandırılma değil. özensizlik ve hamaset POLITIKAsının tezahürü

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ