Erdoğancı yazar: ''Çanakkale keşke geçilseydi'' dedi!

Gündem 18 Mart 2018 20:28
Videoyu Aç Erdoğancı yazar: ''Çanakkale keşke geçilseydi'' dedi!
A
a

Erdoğancı yazar Ekrem Buğra Ekinci‏: ''Çanakkale keşke geçilseydi'' dedi!

İktidara yakın Türkiye gazetesinin yazarı Ekrem Buğra Ekinci‏’nin, Çanakkale ile ilgili 2015 yılında kaleme aldığı skandal bir makalesi ortaya çıktı.

Yazısında, Atatürk’ün büyük katkısıyla kazanılan Çanakkale zaferiyle ilgili, “Çanakkale geçilseydi...” diyen Ekinci, bunun gerekçesini de “Petrol havzaları ve mukaddes beldeler işgal edilmezdi” diyerek açıklıyor.

“Çanakkale geçilseydi, Osmanlı Devleti yıkılmaz; Orta Doğu, Balkanlar, Kafkasya ve Anadolu bu ağır enkazın altında kalmazdı” diye yazan Ekinci, Çanakkale zaferinin “Alman kurmaylarının dehası” sonucunda kazanıldığını savundu.

"ZAFERDEN ÇOK HEZİMETTİR"

Çanakkale zaferini küçümseyen Türkiye gazetesi yazarı Ekinci, “Ama bu zafer, fayda yerine zarar getirdi” diye yazdı. Ekinci bununla da yetinmeyerek, “Çanakkale, bir yedek subay harbidir. Sultan Hamid zamanında yetiştirilmiş on binlerce yüksek tahsilli delikanlının hayatına mâl olmuş; şehid, yaralı, sakat ve kayıplarla, zâyiat 250 bini bulmuştur. Bu yüzden, zaferden çok hezimete benzeyen bir muharebedir” diyerek skandal ifadeler kullandı.

Ekinci yazısının sonunda ise "'Çanakkale Geçilmez’ sözünün ciddiyetini, Çanakkale’nin 3 seneye kalmadan geçilmesiyle herkes anlamıştır. Nitekim büyük savaşların içindeki lokal zaferlerin hiçbir ehemmiyeti yoktur; neticeye bakılır. 90 dakikalık bir maçın ilk 30 dakikasında jeneriklik goller olabilir; ama maçın sonundaki skor mühimdir…" diye yazarak Çanakkale muherebelerini futbol maçına benzetti.

1000
icon
Enis ŞAHİN 20 Mart 2018 12:38

Beyin sıklet merkezi olarak aşağıya indikçe, ma'bad yukarıya çıkmış, sonuç bu işte...

0 0 Cevap Yaz
Remzi 19 Mart 2018 20:39

Şerefsiz köpek.

0 3 Cevap Yaz
Yesil 19 Mart 2018 12:01

Ne ara türedi bu kadar vatan haini!!! Idam çıksın tüm hainler asılsın....

1 6 Cevap Yaz
Nazlim 19 Mart 2018 01:17

Gecilseydi, afedersin ananida, ninenide, popenide, teyzenide - guzelce gecirilerdi!

1 4 Cevap Yaz
mike 18 Mart 2018 23:21

be gerizekalı....bu savaşı Atatürkmü başlattı..çanakkale savaşı 1. dünya savaşı sonucudur..savaşa giren de osmanlı devletidir..çanakkale geçilseydi diyerek Atatürk e laf çaktığınızı sanarak aslında osmanlıyı kötülüyorsunuz..

2 6 Cevap Yaz
Reyyan 18 Mart 2018 21:38

Ulkemde ki hainler kendiliginden itirafa geçtiler bizde onlara istikamet sınır dışı diyoruz ....

1 8 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ