Esad YPG'yi vurdu, ABD Esad'ı vurdu: 100 ölü!

Dünya 8 Şubat 2018 12:28
Videoyu Aç Esad YPG'yi vurdu, ABD Esad'ı vurdu: 100 ölü!
A
a

Suriye'nin DSG'ye saldırıda bulunduğu ve koalisyon uçaklarının karşılık verdiği' belirtildi.

ABD Savunma Bakanlığı, Suriye ordusunun, YPG'nin ana omurgasını oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) karargahına saldırıda bulunduğu, koalisyon uçaklarının ise Suriye ordusuna 'savunma' amaçlı saldırı gerçekleştirdiğini belirtti.

Birleşik Görev Gücü Doğal Kararlılık Operasyonu tarafından yapılan açıklamada, Suriye hükümet güçlerinin Fırat Nehri'nin 8 kilometre doğusunda bulunan DSG karargahına saldırdığı kaydedildi.

Yaşanan saldırının herhangi bir kışkırtma sonucu olmadığı iddia edilirken, saldırı sırasında koalisyona bağlı askerlerin de karargahta bulunduğu belirtildi.

Açıklamada ayrıca, "Koalisyon, koalisyon askerlerini ve ortak kuvvetleri savunmak üzere, küresel IŞİD karşıtı koalisyon misyonuna angaje olan ortaklar, karşı saldırıyı düzenleyenleri püskürtmek üzere saldırı düzenledi"  ifadesi de yer alırken, koalisyonun Orta Fırat Vadisi'nde IŞİD ile mücadeye devam ettiği belirtildi.
Edinilen bilgilere göre ABD'nin alçak saldırısında 100'e yakın Esad yanlısı milis hayatını kaybetti, bölgeden intikam yeminleri yükseliyor!

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ