Eylül'ün katilini CHP'li ilan eden AKP'li trollere şok!

Gündem 6 Temmuz 2018 20:53
Videoyu Aç Eylül'ün katilini CHP'li ilan eden AKP'li trollere şok!
A
a

Eylül Yağlıkaran'ın katilini CHP'li ilan eden AKP'li trollere şok üstüne şok...

Sosyal medyada yer alan bir ekran görüntüsüyle AKP'li troller CHP'yi karalama çabası içine girmişlerdi, 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara’nın cinayetiyle ilgili tutuklu bulunan Uğur Koçyiğit’in Facebook hesabında, HDP’ye ve Muharrem İnce’ye oy verdiği pusulayı paylaştığı iddia edildi.

İddia “Erdoğan Sevdalıları” isimli Facebook sayfasında binin üzerinde beğeni ve binin üzerinde paylaşım aldı.
Ancak tutuklu bulunan Uğur Koçyiğit’in Facebook hesabında böyle bir paylaşım bulunmuyor. İddiaya konu olan ve ekran görüntüsü paylaşılan Facebook hesabının gerçek olmadığı, görselin üzerinde bazı dijital müdahalelerin bulunduğu anlaşılıyor. Koçyiğit’in kendi Facebook hesabını ise başka bir soyisimle kullandığı görülüyor. Paylaşımları arasında ise herhangi bir oy pusulasına rastlanmadı.

FACEBOOK HESABINDA FARKLI BİR SOYİSİM KULLANIYOR

Teyit.org’dan Mert Can Yılmaz’ın haberine göre, Koçyiğit’in kendi Facebook hesabında kullandığı soyismi ‘Kapaklıkaya’. Koçyiğit’e ait, iddiaya konu olan görüntüde paylaşıldığı şekilde bir Facebook hesabı da bulunmuyor.

Hesap incelendiğinde paylaşımların dışarıya açık olduğu anlaşılıyor. Bu paylaşımlar arasında ise herhangi bir oy pusulası bulunmuyor.

Koçyiğit’in geçmişte yaptığı bazı siyasi paylaşımları görüntülemek mümkün olsa da bu paylaşımların Muharrem İnce’yi veya HDP’yi destekler nitelikte olmadığı görülüyor.

Bunların yanı sıra iddia kapsamında paylaşılan ekran görüntüsünde bazı dijital müdahalelerin izlerine rastlanıyor. Bunlar iddiaya konu olan hesabın gerçek bir hesap olmadığına dair ipuçları veriyor.

GÖRSELDEKİ PROFİL FOTOĞRAFIYLA UYUŞMAZLIK

Görselde yer alan profil fotoğrafına yakından bakıldığında fotoğrafın Koçyiğit’in gerçek Facebook hesabından alınmış olduğu görülüyor. Öte yandan iddiaya konu olan görüntüdeki profil fotoğrafının Facebook’un standart biçimiyle uyuşmadığı, fotoğrafın beyaz çerçeveye ortalanmamış olduğu ve sol kısımda normalde olması gerekenden birkaç piksel fazla beyazlık olduğu anlaşılıyor. Bu durum görselin bir dijital müdahale sonucu oluşturulmuş olduğu izlenimini veriyor.

İBRAHİM YAĞLIKARA: CANİ, YAVRUMU BOĞARAK ÖLDÜRMÜŞ

Eylül Yağlıkara, Ankara’nın Polatlı ilçesinin Uzunbeyli Mahallesinde 22 Haziran günü kaybolmuştu. Eylül’ün cansız bedenine ise sekiz gün sonra bölgede bulunan bir elektrik direğinin dibinde ulaşıldı. Cinayete ilişkin soruşturma sürüyor. Eylül Yağlıkara’nın babası İbrahim Yağlıkara, Adli Tıp’tan ulaştıkları bilgiyi basınla paylaştı ve “cani, yavrumu boğarak öldürmüş” dedi.

Olayla ilgili Uğur Koçyiğit’in yanı sıra annesi Huriye Koçyiğit’in de tutuklanmış olduğu biliniyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ