Ezber bozuldu: İmamoğlu'nun kazanma ihtimali Yavaş'a göre fazla

Gündem 28 Mart 2019 20:32
Videoyu Aç Ezber bozuldu: İmamoğlu'nun kazanma ihtimali Yavaş'a göre fazla
A
a

Ezber bozuldu: Ekrem İmamoğlu'nun kazanma ihtimali Mansur Yavaş'a göre fazla

Gezici Araştırma Şirketi sahibi Murat Gezici Cem TV'de Atakan Sönmez ve Sıla Ağgül'ün sunduğu Not Defteri programında son anketlere ilişkin çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. "Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'u kazanma şansının Mansur Yavaş'ın Ankara'yı kazanma ihtimalinden yüksek" diyen Gezici, İstanbul'daki kararsız seçmenin AKP seçmeni olduğunu vurguladı.
Yapılan bir çok ankette İstanbul’da yarış başa baş geçerken, Ankara’da Mansur Yavaş’ın farkı açtığı görülüyor. Ancak, ünlü anketçi İstanbul’da ibrenin İmamoğlu’ndan yana döndüğünü canlı yayında açıkladı.

16punto.com’da yer alan habere göre 31 Mart yerel seçimlerine günler kala açıkladığı son anketinde Ankara’da Mansur Yavaş’ın yaklaşık 2 puan öne geçtiğini, İstanbul’da ise Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasındaki farkın 1 puanın altına düştüğü sonucunu paylaşan Gezici Araştırma Başkanı Murat Gezici, canlı yayında çarpıcı ifadeler kullandı.

Cem TV’de Sıla Ağgül ve Atakan Sönmez’in ‘Not Defteri’ programına konuk olan Murat Gezici, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun seçimi kazanma şansının Mansur Yavaş’ın Ankara’yı kazanma şansından daha yüksek olduğunu söyledi.

ANKARA VE İSTANBUL’DA KARARSIZ SEÇMENİN FARKI

Murat Gezici şöyle konuştu:

“İstanbul’da Ankara’ya göre muhalefetin kazanma şansı daha yüksek. ‘Mansur Yavaş’la Ekrem İmamoğlu’ndan hangisi kazanmaya daha yakın’ derseniz Ekrem İmamoğlu derim. İstanbul’da kararsız seçmen daha yüksek ve İstanbul’daki kararsız seçmenin ana gündemi ekonomi ve geçim sıkıntısı. Ankara’daki karasız seçmende ise ülkenin beka sorunu konusunda kararsızlığı var. Ankara’da 9 puanlık bir kararsız seçmen var ve bunun 7 puanı MHP seçmeni. Bunlar, ilk defa bir CHP adayına oy verebilecek duruma gelmiş halde. Ama iktidar da orada biraz adayı itibarsızlaştırmak istiyor. Mansur Yavaş lehine fark açılıyor ama iktidar Ankara’da bir toparlanma yaşayarak yeniden öne geçebilir. Ankara’da karasız seçmen MHP’li seçmen, İstanbul’da kararsız seçmenin büyük çoğunluğu AK Parti seçmeni. Ve bunlar AK Parti’nin sadık seçmeni değil. İmamoğlu’nun muhafazakar seçmen kitlesinden daha rahat oy aldığı görünüyor. Yani, umudu örgütleyen seçimi kazanacaktır.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ