FETÖ''cüye 'İmamoğlu'na iftira atarsan çıkarsın' diyen Bakan kim

Gündem 15 Mayıs 2019 21:14
Videoyu Aç FETÖ''cüye 'İmamoğlu'na iftira atarsan çıkarsın' diyen Bakan kim
A
a

CHP'li Faik Öztrak: "FETÖ sanığına skandal teklifi yapan bakanlar kim!"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İşsizlik rakamlarına ilişkin konuşan Öztrak, Bu işsizlik oranıyla Türkiye'nin rakipleri Haiti, Yemen, Irak ve yerle bir olmuş Suriye" dedi. Ayrıca İmamoğlu aleyhine ifade verirse serbest kalacağı söylenen öne sürülen FETÖ sanığıyla görüştükleri iddia edilen bakanlar hakkında da "Bu bazı bakanların ortaya çıkmalarını ve kendilerini açıklamalarını bekliyoruz." dedi.

Öztrak'ın açıklamalarından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

"Bu işsizlik oranıyla Türkiye'nin rakipleri Haiti, Yemen, Irak ve yerle bir olmuş Suriye. 5 milyon 125 bin genç ne okuyor ne çalışıyor. İşsizlik baş döndürücü bir hızla artmaya devam ediyor. Verilen teşviklere, bütçe harcamalarındaki olağanüstü artışa rağmen. Ben bu rakamlara bakıyorum. Sanayi üretiminde ilk üç ayda mevsimlik düzenlemesini yaptığımız zaman yüzde 2, 3 civarı artış görüyoruz. Sanayi üretimi azalmaya devam ediyor ama mevsimlik hareketlerden arındırılıp bir önceki döneme baktığımızda daralma azalıyor gibi gözüküyor. Ama isizlik artmaya devam ediyor."

"İnsanımızın kefen parasına el atılmaya çalışılıyorsa 'biz ölmüşüz, ağlayanımız yok sıra kefen paramıza gelmiş' denilebilir. Bu ülkenin en can yakıcı gündemi ekonomidir. Bu ülkede hiçbir iktidar ekonomiye ve gerçek gündeme bu kadar ihanet etmemiştir."

"Gelen veriler yangının bırakın sönmesini, giderek büyümeye başladığını ortaya koyuyor ama bakıyorsunuz Saray'ın damadı çıkmış Ocak Şubat'tan iyi, Mart, Nisan'dan iyi gibi bir ifadeler kullanıyor. Tünelin ucundaki ışığı da gördük ama gelen hızlı trenin ışığı o. Saray'ın kibirli kişisi ekonominin sorumlusu benim demişti."

FETÖ SANIĞI ERKAN KARAASLAN'IN İFADESİ

"Dün oldukça ilginç Aydın'da devam eden bir davaya ilişkin detaylar basına yansıdı. Çeşitli iddialarla yargılanmakta olan Erkan Karaarslan ciddi iddialarda bulundu. Kendisine Belediye başkan adaylarımız Ekrem İmamoğlu ve Özlem çerçioğlu aleyhinde ifade vermesi için baskı yapıldığını, eğer belediye başkanlarımız aleyhinde ifade verirse serbest bırakılacağı teklifi ile karşı karşıya kaldığını söyledi. Peki buna kim aracılık ediyor? Bir gazeteci cezaevine giriyor cezaevinde kendisi ile görüşüyor."

"Bu skandalı açıklığa kavuşturmak için şu sorusu şu soruları mutlaka sorulması gerek bu gazeteci, sanığın akrabası. yakını olmamasına rağmen... avukatı olmamasına rağmen yüksek güvenlikli bir cezaevinde nasıl böyle bir görüşme yapıyor. Buna kim bir hangi gerekçeyle izin veriyor? Adalet Bakanlığı'nın bu görüşmeden haberi var"

"Sanığın ifadelerinden bazı bakanların ailesi ile görüştü anlaşılıyor. Bu görüşmelerin ardından sanığa da haber yolladıkları anlaşılıyor. Kim bu bazı bakanlar! Bu bakanların derhal ortaya çıkmalarını ve kendilerini açıklamalarını bekliyoruz"

"Aksi takdirde bu skandal gerçekten bu mahalli idare seçimleri önemli hareketlerinden biri olarak ortada kalacak"

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ