FETÖ'cülere, İslamcılara şok: O general kritik göreve getirildi!

Gündem 16 Ağustos 2018 17:14
Videoyu Aç FETÖ'cülere, İslamcılara şok: O general kritik göreve getirildi!
A
a

FETÖ'cülere, İslamcılara şok: O Atatürkçü, vatansever general kritik göreve getirildi...

Türkiye Ağustos ayı başında Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda FETÖ’nün kumpas davalarında yıllarca cezaevinde yatan 20 general ve amiralin terfi edip, TSK'nın kritik birimlerine atanmasını konuşmuştu. Kara ve Deniz Kuvvetleri'nde bu atamalar yapılırken, 15 Temmuz darbe girişiminde sonra tümüyle İçişleri Bakanlığı’na bağlanan Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın terfi ve emeklilik listeleri dikkat çekmişti. Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları'nın aksine Jandarma'da, Balyoz kumpası mağduru subayların büyük bölümü tasfiye edilmişti.

Deniz Kuvvetleri'nde yeni önemli atamalar gerçekleştirildi. Odatv'nin haberine göre; Önceki Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Bülent Olcay'ın, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Plan Prensipler Başkanı olduğu öğrenildi. 15 Temmuz'dan sonra Tuğamiralliğe terfi eden ve Komutan Vekili olarak görev yapan Bülent Olcay Balyoz kumpasında hapis yatmış bir isimdi. Bülent Olcay, Fethullahçı terör örgütünün kumpas davasından 4 yıl cezaevinde kalmıştı. 

Plan Prensipler Başkanı olan Tuğamiral Hakan Ercan’ın da Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı’na getirileceği ileri sürülüyor. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR