FETÖ'nun kardeşi SaİTcilerde ortaya çıktı: Mustafa Kemal'i sevmiyorum

Gündem 13 Kasım 2018 16:38
Videoyu Aç FETÖ'nun kardeşi SaİTcilerde ortaya çıktı: Mustafa Kemal'i sevmiyorum
A
a

FETÖ'nun kardeşi 'SaİT'cilerde ortaya çıktı: Mustafa Kemal'i sevmiyorum...

Nur cemaatinin önde gelen isimlerinden olan Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, 10 Kasım günü gözaltına alınan üniversite öğrencisinin tutuklanmasını eleştirdi.

Hükümete yakın gazeteciler tarafından FETÖ’yle ilişkili olmakla suçlanan Akgündüz, "28 Şubat geri mi dönüyor" diye sordu.

MUSTAFA KEMAL'İ SEVMİYORUM”

"Türkiye'de garip şeyler oluyor. Ben konu ile alakalı bir hatıramı anlatacağım" diyen Akgündüz'ün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Komutan Mustafa Kemal'i sevip sevmediğimizi sordu

Sene zannedersem 1994 ve ben Bilecik İktisadi Bilimlerin dekanıyım. Namazı eksik olan melek gibi dürüst bir Valimiz var. Sol görüşlü bir il Jandarma komutanımız. Süleyman Efendi'nin yurdunda Baş Savcı ve Emniyet Müdürü de dahil bir yemekli sohbet düzenlendi.
Sohbet ilerlerken Komutan bana Mustafa Kemal'i sevip sevmediğimizi sordu. Dönem 28 Şubat'ın ayak sesleri gelen bir zamandı. Benim cevabım:

‘Mustafa Kemal'i sevmiyorum. Ancak Kanun sebebiyle kötülüklerini de dilime dolayamıyorum.’

Mustafa Kemal ilah mı ki sevmeyen vatandaşlıktan yahut dinden çıksın?

Komutan köpürdü ve nasıl olur diye beni sorgulamaya başladı. Elbette ben de sohbette bulunan herkese:

‘Beyler! Mustafa Kemal ilah mı ki sevmeyen vatandaşlıktan yahut dinden çıksın? O halde Mustafa Kemal'i sevmek ne İman'ın şartlarındandır ve ne de vatandaş olmanın şartlarındandır. Hatta ilgili Kanunu kaldırsanız ve referandum yapsanız, bu Milletin yüzde 60'ı sevmediğini söyleyecektir.’

Bu hatıradan sonra şunları söylemeliyim:

28 Şubat'ı tekrar getirmek isteyen ve hanımefendiyi kelepçeleyen polis ve tutuklayan hakim yahut savcı mutlaka soruşturulmalıdır. Hükümet, mağduru olduğu 28 Şubat'ı geri getirmemelidir.”

1000
icon
Murat 14 Kasım 2018 22:48

Sen sevme sevdiğimi bil yeter. Seni okutan şerefsizlerin yedi sülalesinin Rotterd amına koy.

0 0 Cevap Yaz
halit becene 13 Kasım 2018 17:26

senin sevmen hic onemli degil.gercek turk evlatlari ataturkù candan severler ve onun getirmis oldugu cumhuriyete de gonulden baglidirlar.

0 4 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ