Flaş iddia: Gerçekleşirse AKP biter!

Gündem 30 Haziran 2019 16:20
Videoyu Aç Flaş iddia: Gerçekleşirse AKP biter!
A
a

Ahmet Takan, Abdullah Gül ekibinin Ali Babacan’a kurduracağı yeni partinin başına kimi geçireceğini yazdı.

Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan, AKP’den kopan ekibin kuracağı yeni partiye ilişkin yeni bir iddiayı yazdı.

Ahmet Takan, Abdullah Gül ekibinin Ali Babacan’a kurduracağı yeni partinin başına Adnan Menderes’in torunu Prof. Dr. Adnan Menderes’i geçirmek için yoğun bir şekilde uğraştığını yazdı.

‘Böyle bir şey gerçekleşirse ‘AKP sizlere ömür’ demektir!’

Ahmet Takan’ın yeni parti Gül ekibinin yeni planını yazdığı köşe yazısı şöyle:

“Bunlardan bir şey çıkar mı bir şey olur mu” diye hala sorarsanız… Cevabım değişmez; “boş yere umutlanmayın” derim. İsimler aynı kafa yapıları aynı her şey aynı. Aynı tas aynı hamam!..

Türkiye’nin bugün içine düştüğü tüm açmazların tüm sorunların en az R. Erdoğan kadar sorumlu paydaşları. Kim bunlar?.. Erdoğan’a bugün kazan kaldıran, AKP’deki yeni oluşumcular… Abdullah Gül ile beraber hareket eden tayfa…

En kaotik dönemlerde, masaya yumruğu vuramadılar, Erdoğan’ın karşısına geçip yanlışları söyleyemediler. Koltuklarını ve diğer menfaatlerini kaybetmekten korktular. “Sen bu hataları yapmaya devam edersen biz yokuz”bile diyemediler.

Türkiye’nin felaketlere, ahlaksızlığa, kirliliğe sürüklenmesine hep seyirci kaldılar. Erdoğan, onlara kapıyı gösterince bile korkularından kıpırdayamadılar. Pusuya yattılar. Erdoğan’ın tökezlemesini beklediler. Şimdi, İstanbul hezimetinin üstünden siyasi rant devşirmeye çalışıyorlar!..

Kraliçe, kulaklarına ne üfledi bilemem ama önümüzdeki günleri beklemek gerek. Gelişmelerden belli olur. Abdullah Gül’ün himayesinde parti kurma çalışmalarına devam eden Ali Babacan’a sanki birileri ciğer yedirmiş gibi. Kendisini iyi tanırım!..

Bu arada, Babacan’ın kuracağı parti ile ilgili en doğru lafı eski AKP’li Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ifade etti. Babacan’ın toplantılarına katıldığını bildiren Günay, hareketin bir kadro hareketi olacağının altını çizdi “Ali Babacan 5’li kurulun sözcüsü olacak” iddiasını da doğruladı.

Günay, “Ali Babacan’dan lider olmaz” diyen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’na transfer olan Bülent Arınç’ı da teyit etmiş oldu!..

Merakınız iyice artmıştır… Peki, Ali Babacan’a kurdurulacak partinin başına kim geçecek diye… Abdullah Gül mü?.. Yok, şu an itibarıyla böyle bir durum söz konusu değil. Gül, planlarını eğer bir erkene alınma söz konusu olmaz ise 2023 seçimleri için yapıyor.

Yani, yine mamanın hazır edilip önüne getirilmesini bekliyor!.. Abdullah Gül’ün en yakındaki isimler, yeni oluşumun başı için “Erdoğan’ı çıldırtacak bir isimden” bahsediyorlar.

Bu tanımlamayı 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’li Özgür Özel yapmıştı,“Erdoğan’ı çıldırtacak aday açıklayacağız” demişti. Kulislerde onun adı çokça geçmişti ama o iddiaları reddetmişti. Onun adı daha öncede bir çok siyasi oluşumda geçti. Hatta bir ara AKP İzmir belediye başkanlığı içinde yoğun çaba gösterildiğini fakat annesi tarafından uzak tutulduğunu hatırlıyorum…

Dedesi ile aynı adı taşıyor. Mutlu Menderes ve Prof. Dr. Münevver Menderes’in oğlu olan Prof. Dr. Adnan Menderes, Evet, yanlış işitmediniz. Gül’cüler yeni oluşumun başına Adnan Menderes’i geçirmek için yoğun bir şekilde uğraşıyor.

Torun Menderes kabul etti mi veya eder mi?.. Gül ve Babacan’ın yakın çevresine bakarsanız, “her şey yolunda, herhangi bir sıkıntı yok”. Ama ben yine de, Adnan Menderes’ten bir cevap gelmedikçe soru işareti koymayı yeğlerim.

Bir vakitler, amca Aydın Menderes’in Refah Partisine gelmemesi için Erdoğan ile birlikte Abdullah Gül’ün nasıl muhalefet ettiği ne gibi tepkiler gösterdiğinin en yakın şahitlerinden biriyim.

Aydın Menderes’in daha sonra yaşadıklarını ve başından geçenleri, uğradığı kalleşlikleri yeğenine anlattığını düşünüyorum!.. Erdoğan, yurtdışından döndükten sonra kopacak gümbürtüyü beklemek lazım. Neyse… Kısa keselim de Aydın havası olsun!..

1000
icon
Tuba 2 Temmuz 2019 08:23

Yeter bencede aynı kafalar,aynı düşünceler bıktık.

0 0 Cevap Yaz
Cengiz 1 Temmuz 2019 20:44

İstedikleri kadar oyun kursunlar en hayırlı oyun kuran bir rabbim var memleketimin büyümesini yavaşlatmak isteyenler kimin hesabına çalıştığı ortada oyunlarını başlarına geçmesini dilerim

4 1 Cevap Yaz
Hak 1 Temmuz 2019 10:25

AKP artık halktan kopmuş ve tutarlı politikalarını kaybetmiştir. Kullandığı dilden ve ayırımvılıktan vatandaş bıkmıştır, yandaşlık cumhuriyet tarihinde görülmediği kadar ayyuka çıkmış, çok büyük haksızlıklar yapılmıştır, en kötüsü son derece yanlış bir ekonomi uyğulayıp ülkeyi her konuda dışa bağımlı hale ğetirmiş buda halka pahalılık olarak yansımıştır. Dini siyasete karıştırmış buda halkı bölmüştür, netice olarak artık toparlanması mümkün değildir. Bide yeni parti kurulursa siyasi ğeleceği biter.

1 3 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR