Gazeteci düşmanı MHP'nin hedefinde şimdi de yandaş yazar var

Gündem 2 Mayıs 2019 19:57
Videoyu Aç Gazeteci düşmanı MHP'nin hedefinde şimdi de yandaş yazar var
A
a

Gazeteci düşmanlığı ile bilinen MHP'nin hedefinde şimdi de yandaş yazar Nihal Bengisu Karaca var

31 Mart yerel seçimlerinde AKP’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Nihat Zeybekci’nin sözleri tartışmalara neden olmuştu. AKP tarafından Kızılcahamam'da düzenlenen 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın ardından Nihat Zeybekci, İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ile teşkilatla bir araya gelmiş ve AKP ile MHP’nin oluşturduğu “Cumhur İttifakı”nı eleştirmişti.

Habertürk gazetesi yazarı Nihal Bengisu Karaca da, 30 Nisan tarihli “Zeybekci haklı” başlıklı yazısına, Zeybekçi’nin şu sözleriyle başlamıştı:

“Partimiz seçimler için bir ittifak yapma kararı aldı. Türkiye genelinde buna uygun çalıştık. İttifakın ruhuna ve yapısına diyecek bir şeyim yok. İttifak bizim için de önemliydi. Fakat İzmir’de ittifaklar olmasaydı biz İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanmıştık.”

Habertürk yazarı Karaca, yazısının devamında MHP ile AKP’nin söylemlerinin uymadığını, MHP’nin AKP’ye kaybettirdiğini ve buna karşılık MHP’nin kazançlı çıktığını anlatmıştı.

Karaca’nın 30 Nisan tarihli yazısına, bugün MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzetin Ulvi Yönter sosyal medya hesabından sert çıktı. MHP’li Yönter, Nihal Bengisu Karaca ve yazısı için, “Nihal Bengisu Karaca mezkur yazısıyla adeta kinini kusmuş, dizginlenemez öfkesini göstermiştir. Yazık! Cumhur İttifakı sizlere rağmen yaşayacak...Fitne-ficur başarılı olamayacak, MHP düşmanları yine kaybedecek, yine sükut-u hayale uğrayacak” ifadelerini kullandı. Birçok MHP’li de Yönter’in bu mesajına destek verdi. Bunun üzerine Karaca’da MHP’li Yönter’e yine sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Karaca, Yönter’e cevap olarak, “Her görüş ayrılığına fitne fücur muamelesi yaparak, her eleştiriye hiçbir somut dayanağı olmayan öfke patlamaları ile yanıt vererek ‘mezkur’ yazımın içeriğini doğrulamış oluyorsunuz. Teşekkürler. Bir ‘teşekkür listesi’ de ben mi yapsam acaba? Neyse, bir dahaki sefere artık” dedi ve sonrasında da “‘Mezkur’ yazıyı bir kez daha paylaşalım o halde” ifadelerini kullandı.


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR