Gel de şüphelenme! Güney Kore koronayı 2018 yılında bilmiş

Dünya 29 Mart 2020 17:01
Videoyu Aç Gel de şüphelenme! Güney Kore koronayı 2018 yılında bilmiş
A
a

Gel de şüphelenme! ABD müttefiki Güney Kore koronayı 2018 yılında bilmiş

Netflix’te 2018 yılında yayınlanan Kore dizisi My Secret Terrius’ta korona virüs benzeri bir virüsten söz edildiği ortaya çıktı.

İndependent gazetesinde yer alan habere göre, Netflix’te 2018 yılında yayınlanan Kore dizisi My Secret Terrius'un 10. bölümü, Kovid-19 salgınıyla anılmaya başlamadan önce çeşitli virüslere atıfta bulunmak için kullanılan ölümcül bir hastalıktan söz edildiği ortaya çıktı.

Bununla birlikte, dizinin çarpıcı sahnelerinde bir doktor şunları söylerken duyuluyor:

“Korona virüs solunum sistemine saldırıyor. Daha ciddi olanı, korona virüsün 2 ile 14 gün arası bir kuluçka dönemine sahip olması. Virüs, maruz kaldıktan sadece 5 dakika sonra doğrudan akciğerlere saldırması için manipüle edildi".

Tedavisi olup olmadığı sorulduğunda ise doktor şöyle cevap veriyor:
Şu anda herhangi bir aşı tedavisi mevcut değil.

Bununla birlikte gerçek yaşamdan farklı olarak dizide SARS'la karşılaştırılan virüs, "maruz kaldıktan sadece 5 dakika sonra doğrudan akciğerlere saldırdığı" belirtilmesine rağmen, daha bulaşıcı hale gelmesi için "manipüle ediliyor."

Başka bir sahne, virüsün yayılmasını önlemek için çocuklara el yıkama talimatları verilmesini gösteriyor.


GÜNEY KORE VE ALMANYA'NIN BAŞARISININ SIRRI BU MU?

Koronavirüsle mücadelede örnek ülkeler olarak gösterilen ve ortak noktaları ABD müttefiki oluşları olan Almanya ve Güney Kore'nin, Koronavirüsü yıllar öncesinden öngörüyor olmaları çok tartışılıyor.

Özellikle de Koronanın biyolojik silah olduğunu düşünen bir takım kaynaklar, Güney Kore ve Almanya'nın başarı sırrını önceden bilgilendirilmelerine bağlıyor.1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ