Gençler Erdoğan'a sordu: İstanbul'da kazansaydınız...

Gündem 18 Mayıs 2019 23:30
Videoyu Aç Gençler Erdoğan'a sordu: İstanbul'da kazansaydınız...
A
a

Gençler Tayyip Erdoğan'a sordu: ''İstanbul'da kazansaydınız itiraz edecek miydiniz?''

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi'nde gençlerle iftar programında gençlerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğer seçimi siz kazansaydınız, yine de itiraz edecek miydiniz? 4 pusuladan sadece bir tanesinin iptali konusunda yorumunuz nedir, merak ediyoruz?” şekline bir soruya şu yanıtı verdi:

“Aslında bugüne kadar bu cevabı verdik. Herşeyden önce böyle bir netice karşısında itirazlar olabilir, bunlar siyasette seçime girenlerin, sandığa müracaat edenlerin en tabii en doğal hakkıdır. Bu itiraz mercii ilçe seçim kurulları, il seçim kurulları daha üst mercii Yüksek Seçim Kurulu'dur. YSK kararını verdikten sonra da artık diyeceksiniz ki, 'tamam şeriatın kestiği parmak acımaz' diyecek işi bitireceksiniz. 29 binden 13 bine oy düşüyor. Buradan buraya eğer oylar düşüyorsa burada bir hırsızlık var. Bir kaçak var. Nitekim 1963'de seçime şaibe karıştığı için seçim iptal edildi, onların döneminde. Şimdi şaibe çok çok büyük, itirazlarımız yapıldı. Delil ve belgeleriyle yapıldı. YSK bunun iptaline karar verdi. İptal kararı verilene kadar CHP'nin başındakiler hepsi YSK'ya methiyeler döşenirken ne zamanki iptal kararı verildi bu defa aman yarabbim neler söylediler? Çete mi demediler.”

“Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. İspat edemiyorsan o zaman kusura bakma. YSK kararını verdi. Pazartesi beklenen o ki gerekçeli karar da açıklanacak. Şu anda süreç başlamış vaziyette, bizler de çalışıyoruz. Diğerleri de çalışıyor. Bu arada 2 Haziran seçimleri var. Denizli'nin Honaz'ı, Kırıkkale'nin Keskin'in de. Buralarda yapılan seçimlerde bizim aleyhimize olanlar var, MHP'nin aleyhine olanlar var. Bunlar bu tür çirkin yaygaralar koparmadılar. CHP'ye ne oluyor ki, uymuyor. Aynı şekilde Büyükçekmece'ye, Maltepe'ye itiraz oldu. Oralarla ilgili olarak reddedildi. Bizler kalkıp niye reddedildi, burada çete var demedik. Başımız gözümüz üstüne dedik, kabul ettik. Ben inanıyorum ki, İstanbullu hemşehrilerim bunun gereğini yapacaktır. İlçelere yapılan itirazlarla büyükşehire yapılan itirazlar aynı ağırlıkta, aynı ölçekte değildir. Büyükçekmece, Maltepe'yi örnek verdim. Herkes boynunu büker. Büyükşehir olayı 39 ilçeyi kapsıyor. Diğerlerinden çok farklı.”

1000
icon
Adalet. 19 Mayıs 2019 11:30

Soru ne? cevap ne.?YSK yazacak iptal gerekçesi bulamıyor.Çünkü verilecek cevap yok çaldılar mış hırsız kim ozaman.Basına kapalı toplantıda sandık müşahitlerine bir sürü talimat verdiniz,kaldı ki sayım da oyun geçersizliğine müşahit veya sandık görevliniz şerh koydurmamış.Çaldılar yalanıyla günah işliyorsunuz,Sayenizde bir kahraman ortaya çıktı.

1 2 Cevap Yaz
Nurullah Gül 19 Mayıs 2019 07:41

Adam yatarken zarfın içine 4 adet 100 liralik koymuş. Sabah birde bakmış zarfın icinden bir tane 100 lira çalınmış. Polise gitmis evime hırsız girdi diye ..komser "hadi ülen hırsız girse zarfı olduğu gibi çalar..sende bi numara var" deyip adamı kovmuş

1 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ