Genişletiliyor! 18 yaş altı, 60 yaş üstü çıkamayacak!

Gündem 3 Nisan 2020 14:19
Videoyu Aç Genişletiliyor! 18 yaş altı, 60 yaş üstü çıkamayacak!
A
a

Türk yetkiliden yasak genişletiliyor iddiası! 18 yaş altı, 60 yaş üstü çıkamayacak!

Corona Virüs önlemleri kapsamında alınan tedbirleri katıldığı programda değerlendiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Türkiye'de sokağa çıkma yasağı olacak mı?' sorusunu da değerlendirdi. Soylu yaptığı açıklamada sefer sayılarının yüzde 99 azaldığını ve alınan tedbirlerin vatandaşlar tarafından uygulandığını sözlerine ekledi. Polis Radyosu'nda katıldığı programda sokağa çıkma yasağı ile ilgili son durum açıklamasına da değinen Soylu, şuana kadar alınan tedbirlerden bahsetti. İşte Süleyman Soylu'nun açıklamaları.

Çıktığımız programlarda bu tartışıldı (sokağa çıkma yasağı). Veriler ile izah edilebilecek bir durum bu. Salgının yayılımı burada çok önemli. Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı bu konuyu takip ediyor. Verilerin sokağa yansıması oldukça önemli. Dünya ne yapıyor? Biz nerede başarılıyız? Nerede onlar başarılı? Biz nerede başarılıyız? Hepsini değerlendiriyoruz.

Tüm tedbirlerin karşılığını izliyoruz. Başarısızlık olsa elbette ki her türlü tedbir alınır. Şunu yapmayacağız, bunu yapmayacağız diyemeyiz. Vatandaşımız şu anda tedbirlere büyük ölçüde uyuyor. Bu dönemde alışkanlıkların değişmesi de gerekiyor.

TÜRK YETKİLİ AÇIKLADI
Bloomberg'e konuşan üst düzey Türk Yetkili: ''Türkiye’de Corona Virüs ile mücadele kapsamında 18 yaş altı ve 60 yaş üstü kişilerin sokağa çıkmaması için kararname açıklanabilir.'' dedi

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ