Gerginlik büyüyor..Türk tankları Suriye Ordusunun önünü kesti

Dünya 31 Ocak 2020 15:31
Videoyu Aç Gerginlik büyüyor..Türk tankları Suriye Ordusunun önünü kesti
A
a

Gerginlik büyüyor..Türk tankları İdlib'i teröristlerden temizlemek isteyen Suriye Ordusunun önünü kesti

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın açıkladığı 'Yüzyılın Anlaşması' ile işgal altındaki Filistin topraklarının ilhakının amaçlandığını söyledi.

İdlib'deki son duruma da değinen Erdoğan, "Bunun için de askeri güç kullanmak dahil ne gerekiyorsa yapmaktan çekinmeyeceğiz." ifadelerini kullandı. Suriye'deki her gelişmenin Türkiye için en az kendi sınırları içindekiler kadar önemli olduğunu belirten cumhurbaşkanı, "Suriye'nin ne diğer bölgelerindeki ne de İdlib'deki duruma seyirci kalmayacağız ve kalamayız." dedi.

TÜRK TANKLARI OPERASYONUN ÖNÜNÜ KESTİ

Suriye Ordusu ve Rus güçlerinin İdlib'i teröristlerden arındırma operasyonları devam ederken, Türk ordusunun, İdlib'in Saraqib ilçesinde bulunan tüm kara yollarını tanklarla Suriye Ordusunun geçişine kapattığı açıklandı.

Türk tanklarının konuşlandığı M5 ve M4 karayolu:RUSYA'DAN ERDOĞAN'A CEVAP
Kremlin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Rusya, Astana'ya da Soçi'ye de sadık değil" açıklamasına yanıt verdi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın İdlib'deki yükümlülüklerini tümüyle yerine getirdiğini belirtti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ