Gezici açıkladı: AKP yerel seçimlerde çakılacak!

Gündem 10 Ekim 2018 16:16
Videoyu Aç Gezici açıkladı: AKP yerel seçimlerde çakılacak!
A
a

Gezici araştırma şirketi sahibi Murat Gezici açıkladı: AKP yerel seçimlerde çakılacak!

Mart 2019’daki yerel seçimler için ilk analiz yapıldı. Gezici Araştırma Şirketi Başkanı Murat Gezici, yerel seçimlerin, siyasal sistemdeki değişimin sonuçlarının görülmesi açısından önemli olacağını açıkladı. Gezici AKP'nin elinde bulunan İstanbul, Ankara ve Bursa'nın bile AKP için risk taşıdığını vurguladı

MHP’SİZ KAZANAMAZ

Gezici Araştırma Şirketi Başkanı Murat Gezici, yerel seçimlerle ilgili analiz yaptı. Analizde “AKP'nin İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'daki oyları yüzde 40'ın altında bulunuyor. MHP'nin desteğini almadan büyükşehirleri kazanması zor. HDP'li seçmen yerel seçimlerde sessiz bir duruş göstermekte ve seçmen davranışı konusunda önemli bir emare ortaya koymamaktadır. Kürt seçmenlerin hâlihazırda ilk partisi AKP'dir” değerlendirmesi yapıldı.

AK PARTİ İZMİR’İ NASIL KAZANIR?

AKP'nin Ankara'da milliyetçi kesime hitap edebilecek bir adayla seçime gireceği vurgulandı. Yapılan açıklamada “AKP İzmir'de ise modern yaşam tarzına sahip, milliyetçi duyarlılığı yüksek bir adayla farkındalık yaratabilir. Cumhur İttifakı'nın yerel seçimlerde hukuken gerçekleşmesi durumunda İzmir'de farklı gelişmelerin olması ihtimaldir” denildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ