Gezici anket Erdoğan'ın istediği sonuçları yayınladı!

Gündem 4 Mart 2019 15:17
Videoyu Aç Gezici anket Erdoğan'ın istediği sonuçları yayınladı!
A
a

Muhalifken yandaş olan Gezici anket Erdoğan'ın istediği sonuçları yayınladı!

Yandaş Gezici Araştırma Şirketi, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçim için bir araştırma gerçekleştirdi. Adana, Balıkesir, Hatay, Antalya, Aydın, İstanbul, Bursa, Ankara ve Manisa'yı içeren araştırmanın 23-24 Şubat tarihlerinde yapıldığı ifade edildi.

Ankara’da bugüne kadar Mansur Yavaş’ın çok önde Mehmet Özhaseki’nin ise geride olduğuna dair bilgiler, haberler öne çıkmıştı. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da anketlere inanmadığını söylemişti. Şimdi bu ankette, tersi bir sonuç çıkması dikkat çekti. Bu sonucun, Ankara kulislerinde bir süredir iddia edildiği gibi manipülasyon mu, yoksa gerçek mi olduğu sandıkta ortaya çıkacak.

YÜZ YÜZE GÖRÜŞME METODU

Gezici Araştırma Şirketi'nin sahibi Murat Gezici, araştırma için şu bilgiyi verdi:

"Araştırmanın örneklemi TÜİK 2014 Yerel Seçim Sonuçları ve 24 Haziran 2018 Milletvekili Genel sonuçları dikkate alınıp, her ili temsil edecek nitelikte oluşturularak düzenlenmiştir. Araştırma 18 yaş ve üstü seçmen nüfusunu temsil eden, yaklaşık yarısı kadın olmak üzere her ilde ortalama 3200 — 4300 kişi ile yürütülmüştür. Yapılan çalışmada tüm veriler hanelere gidilip yüz yüze görüşme metodu ile toplanmıştır. Gezici Araştırma aboneleri için araştırmayı yapmıştır."

İSTANBUL'DA YILDIRIM ÖNDE
Yapılan ankete göre Binali Yıldırım kararsızların dağıtılmasıyla yüzde 52.1 oy alarak İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için en öndeki aday konumunda.

ANKARA'DA 5.5 PUAN FARK GÖRÜNÜYOR

Gezici Araştırma'ya göre Ankara'da AKP adayı Mehmet Özhaseki, CHP'li rakibi Mansur Yavaş karşısında 5.5 puanlık bir fark ile önde.

BURSA'DA CHP ADAYI ÖNDE

Bursa'da CHP'li Mustafa Bozbey'in, AKP’li Alinur Aktaş karşısında yüzde 46.5 oranında oy aldığı görülüyor. Aktaş'ın oy oranının ise yüzde 41.2 olduğu ifade ediliyor.

Ankete göre Adana, Balıkesir, Hatay, Antalya, Aydın ve Manisa'da da AKP ve MHP tarafından aday gösterilen isimlerin önde.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ