Gezici’nin son anketi açıklandı! İşte Cumhur ittifakının oy oranı

Gündem 23 Kasım 2018 21:01
Videoyu Aç Gezici’nin son anketi açıklandı! İşte Cumhur ittifakının oy oranı
A
a

Murat Gezici’nin sahibi olduğu Gezici'nin son anketi açıklandı! İşte Cumhur ittifakının oy oranı

Gezici Araştırma Şirketi’nin sahibi Murat Gezici, yerel seçim anketi sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Murat Gezici, Cumhur İttifakı’nın oy oranının yüzde 52 olduğunu ifade etti.

Murat Gezici, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler hakkında açıklamalarda bulundu. Gezici, "AK Parti'nin tek başına alabileceği oy oranı yüzde 34-35 bandında. MHP ise oylarını yüzde 17 - 18'e çıkarmış durumda. Bu iki partinin şu anda toplam oy oranı ise yüzde 51-52 bandını oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

Murat Gezici, Cumhuriyet'ten Leyla Kılıç'a açıklamalarda bulundu.

‘AK Parti'nin oy oranının yüzde 40'ın altına düşmesi seçimi tek başına kazanamayacağı gösteriyor’ görüşünü dile getiren Murat Gezici, "Ekonomik sıkıntılar, terör sorununun çözüm bulmaması, eğitim sorununun devam etmesi, Suriyeli göçmenlerin giderek artması, işsizlik problemi, yargı ve hukukun işlemesi gerektiği gibi işlememesi gibi sorunlar AK Parti'nin oyunun düşmesine neden oldu" dedi.

"Bu sorunların devamlılığı AK Parti'yi yüzde 40'ın altında itiyor. AK Parti bu riski almamak için MHP ile işbirliği yapmak zorunda kaldı. AK Parti birçok dengeyi beraber götürmek zorunda olan bir parti" diyen Gezici, şöyle devam etti:

"TOPLAM OY ORANI YÜZDE 52"

"MHP ile Kürt seçmene yaklaşımları farklı. Özellikle büyük şehirlerde AK Parti'nin oyu düşüyor. MHP'siz İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Aydın, Muğla, Balıkesir ile Eskişehir gibi illeri alma şansı yok. AK Parti'nin tek başına alabileceği oy oranı yüzde 34-35 bandında. MHP ise oylarını yüzde 17 — 18'e çıkarmış durumda. Bu anlamda kritik oy oranına sahip olan MHP ile AK Parti arasında işbirliği kaçınılmazdı. Bu iki partinin şu anda toplam oy oranı ise yüzde 51-52 bandını oluşturuyor. AK Parti birçok dengeyi beraber götürmek zorunda olan bir parti. MHP ile Kürt seçmeni buna bir örnek."

1000
icon
mehmet 15 Aralık 2018 22:29

seçimde çalacakları oylara kılıf için şimdi de MHP'nin oylarını yüksek gösteriyorlar.

0 2 Cevap Yaz
Hasan aki uysal 14 Aralık 2018 00:40

Mhp % 17 lerde gisterir bu zavalli in sokagada sor bakalim masa basibdan tlf la anket yapma akp yakasi

0 1 Cevap Yaz
mehmet

seçimde çalacakları oylara kılıf için şimdi de MHP'nin oylarını yüksek gösteriyorlar.

0 3
Aydin 9 Aralık 2018 06:54

Halk bu gerçekleri görmezden gelemez ben bir işçiyim, beni mecliste kim savunuyorsa benimde onu savunmam gerek yoksa gerçekten terbiyesizlik etmiş oluruz.

0 1 Cevap Yaz
Nurhan;Merhaba aydın kardeş seni, beni meçlistee AKP savunmuyordur. savunan

Ancak ve ancakTürkiye cumhuriyetini kuran, Atatürk ve arkadaşları savunabilir.Digerleri cepleri doldurma sevdasında,sende biliyorsun.

0 0
Mehmet

Gel gezici arkadas biz bunu %85) yapalim nasil olsa calacaksiniz ,yahu mhp nin oylari %5)

0 0
Vatandaş 24 Kasım 2018 10:07

Yok abi sen onu %75 yapalım gel :-) :-) :-) :-)

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR