''Andımızı geri getirmezsem namerdim'' demişti..And onun sayesinde gelmedi!

Kategori: Gündem - Tarih: 6 Şubat 2019 20:52
''Andımızı geri getirmezsem namerdim'' demişti..And onun sayesinde gelmedi!

''Andımızı geri getirmezsem namerdim'' demişti..And MHP Lideri Devlet Bahçeli sayesinde gelmedi!

Danıştay, AKP iktidarının okullarımızdan kaldırdığı Öğrendi Andı’nın, yürütmesini durdurması tartışmalara neden olmuşru

8 Ekim 2013’te kaldırılan Öğrenci Andı ile ilgili Türk Eğitim-Sen, dava açmış, Danıştay’da görülen davada “Yeniden okutulsun” kararı vermişti.

Danıştay’ın Öğrenci Andı kararı bugün Meclis gündemine geldi.

İYİ PARTİ’DEN ANDIMIZ YENİDEN OKUTULSUN TEKLİFİ

Öğrenci Andı’nın yeniden okullarda okutulması için İYİ Parti'nin verdiği önerge, AKP ve HDP ret, MHP'nin ise çekimser oylarıyla reddedildi. Konuyla ilgili açıklama İYİ Parti’den geldi.

AKP HDP OYLARIYLA REDDEDİLDİ MHP ÇEKİMSER KALDI

Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Andımız’ın okullarda tekrar okutulmasına dair Danıştay kararının uygulanmaması konusunda verdiğimiz araştırma önergesi; AKP ve HDP’nin RED, MHP’nin ÇEKİMSER oyları ile reddedilmiştir” ifadelerine yer verildi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal attığı twit ile durumu paylaştı ve yaşanan durumu AK Parti HDP birlikteliğine örnek olarak gösterdi. İşte Tanal’ın attığı twet: “Öğrenci andının okullarda okutulması önergesi Ak Parti ve HDP birlikteliği sonucunda karşı oylarıyla REDDEDİLDİ. MHP çekimser kaldı. İşte Delili…”

http://www.muhalifhaberler.com/haberprint/--andimizi-geri-getirmezsem-namerdim---demisti--and-onun-sayesinde-gelmedi--7028.html