Adalet yürüyüşüne destek veren gerçek sanatçı Dilber Ay vefat etti

Kategori: Magazin - Tarih: 30 Nisan 2019 00:35
Adalet yürüyüşüne destek veren gerçek sanatçı Dilber Ay vefat etti

Adalet yürüyüşüne destek veren sözde değil özde, gerçek sanatçı Dilber Ay vefat etti

Şarkıcı Dilber Ay, kalp krizi nedeniyle kaldırıldığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Prodüktör Armağan Çağlayan Twitter’dan yazdığı mesajda, Çok üzüldüm ya... Öyle böyle üzülmedim... Dilber Abla, kalp krizi geçirerek hayata veda etmiş maalesef.....”ifadelerini paylaştı.

63 yaşında hayatını kaybeden Dilber Ay, 1956'da Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde dünyaya geldi. Katıldığı ses yarışmasıyla sahne dünyasına adım atan Ay, çok sayıda albüm çıkarttı.

"Hacı Ağa", "Zorunda mıyım?", "Gelmezsen gelme" gibi eserlerle tanınan sanatçı,Flash TV'de yayınlanan "Kadere Mahkumlar" televizyon programıyla geniş kitlelere ulaştı.

Oyunculuk yeteneğine de sahip olan Ay, rol aldığı "Beynelmilel" sinema filmiyle 14. Altın Koza Film Festivali'nde "En iyi yardımcı kadın oyuncu" ödülüne değer görüldü. Ay, "Hayat Sana Güzel" ve "Yol Arkadaşım 2" sinema filimlerinde de rol aldı.

"Şu hayatta ne kadar güzel insan tanıdıysam hepsi de bu gapitalizimden nefret ediyolardı. Benim böyle şeylere pek ahlım ermez gardaş... ama bu gapitalizimin çoh şerefsiz bi şey olduğu besibelli." sözüyle kalpleri feth etmişti.

http://www.muhalifhaberler.com/haberprint/adalet-yuruyusune-destek-veren-gercek-sanatci-dilber-ay-vefat-etti-8056.html