Ahmet Hakan'dan Davutoğlu'na: 'Ağlama...'

Kategori: Gündem - Tarih: 19 Temmuz 2019 12:01
Ahmet Hakan'dan Davutoğlu'na: 'Ağlama...'

Ahmet Hakan’dan Davutoğlu’na: Pelikan melikan diye boşuna ağlamasın

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olduktan sonra Başbakanlık ve AKP Genel Başkanlığı’na taşıdığı ilk isim olan ve yeni parti kuracağı konuşulan Ahmet Davutoğlu’nun dün yaptığı “Pelikancılar” açıklamasına dair, “Pelikan melikan’ diye hiç boşuna ağlamasın” yorumunu yaptı.

Davutoğlu, dün Bidebunu İzle programında Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz ve Akif Beki’nin sorularını yanıtlamıştı. Kimilerinin “örgüt” kimilerinin “AKP içindeki bir paralel yapılanma” olarak nitelediği “Pelikancılar”ı ‘trol çetesi’ diye betimleyen Davutoğlu, hakkında yayımladıkları bildiriye tepki göstererek, “Arkasında kimlerin olduğunu, kimden talimat aldıklarını, kimin finanse ettiğini biliyorum” demişti. Bildirinin kendisini istifaya zorladığını ve Alman ajanı ilan ettiğini söyleyerek duruma tepki gösteren Davutoğlu, “Ben ne yaptım ki bu kadar ağır bir ithamla karşı karşıya kaldım?” diye sitem etmişti.

Ahmet Hakan: Ağlamasın

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan Davutoğlu’nun “Pelikan” açıklamasına “Ağlamasın” yorumunu yaptı. Hakan bugünkü yazısının ilgili bölümünde şunları kaydetti:

Ahmet Davutoğlu bugün ne yapıyor?

Ne yapacak?

“Pelikan melikan” falan diyerek ağlıyor, ağlaşıyor.

*

Oysa “İstifa et” dendiğinde…

Azıcık direnseydi, direnebilseydi…

Bırakın pelikanı melikanı…

Game Of Thrones’un ejderhaları üzerine gelse sökmezdi.

http://www.muhalifhaberler.com/haberprint/ahmet-hakan-dan-davutoglu-na---aglama-----8695.html