Aleviler isyanda: Şehitler arasında ayrımcılık olmaz, cemevlerine icra

Kategori: Gündem - Tarih: 24 Şubat 2018 22:38
Aleviler isyanda: Şehitler arasında ayrımcılık olmaz, cemevlerine icra

Alevi dedeler isyanda: Şehitler arasında ayrımcılık olmaz, cemevlerine icra...

Kendisini 15 Temmuz kahramanı olarak tanımlayan Sevil Şenoğlu isimli bir kadının sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda, ''Alevi askerden şehit olmaz. Kerem Kılıçdaroğlu'nu Afrin'e gönderelim cephede savaşması için. Ölürse şehit olmaz, niyazi olur'' diyerek şerefsizce paylaşımda bulunmasına cevap veren Alevi Dedesi Baki Güngör, ''Bu sözü söylemesinin sebebi devlet adamlarının suçudur. Siz ayrım yapmadan herkese eşit bir mesafede yaklaşmış olsaydınız bu zındık, bu kendini bilmez, bu edep yoksunu kadın da bunları söylemezdi'' diyerek çok sert tepki gösterdi.
KİTLESEL EYLEM
Danıştay’ın cemevlerinin elektrik giderlerinin Diyanet bütçesinden karşılanmasıyla ilgili kararına ve AİHM’in hükmüne rağmen Pir Sultan Abdal Kültür Derneği İçerenköy Cemevi’ne icra geldi. Karşı dava açmaya hazırlanan Aleviler, sistemin kendilerini tanımama kaygısını dile getirirken, seslerini daha gür çıkarmaya hazırlanıyor.

http://www.muhalifhaberler.com/haberprint/aleviler-isyanda--sehitler-arasinda-ayrimcilik-olmaz--cemevlerine-icra-4236.html