Cumhurbaşkanımız gelsin bir pazarı dolaşsın Türk halkı intihar ediyor haberi yok

Kategori: Gündem - Tarih: 30 Ocak 2019 16:22
Cumhurbaşkanımız gelsin bir pazarı dolaşsın Türk halkı intihar ediyor haberi yok

Vatandaşlar isyan etti: Cumhurbaşkanımız gelsin bir pazarı dolaşsın Türk halkı intihar ediyor haberi yok

Türkiye’deki ekonomik kriz sonrasında enflasyondaki artış, gıda fiyatlarını da vurdu. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan artan fiyatlardan marketleri sorumlu tutmuş ve sert eleştiriler yöneltmişti. Erdoğan hafta sonu yaptığı konuşmada, “Marketlerde fiyatlar üreticiden alındıktan sonra aracılar vasıtasıyla tırmandırılıyor. Benim vatandaşıma bu fiyatlarla mal satanları hesaba çekmeniz lazım. Hazırlıklarımız var, bunun uygulamasını yapacağız. Bunun adı fırsatçılıktır, tefeciliktir, hatta ülkeye ve millete ihanettir" demiş ve Belediyeleri göreve çağırmıştı.

Deutsche Welle Türkçe ise Erdoğan’ın bu sözlerini halk pazarındaki vatandaşlara sordu. Halk pazarındaki vatandaşlar Erdoğan’ın bu sözlerine tepki gösterdi ve fiyatların pahalılığından yakındı. Vatandaşlar, "Cumhurbaşkanımız gelsin bir pazarı dolaşsın", "5 tane sarımsağa 10 Lira diyor", "Türk halkı intihar ediyor haberi yok" sözleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösterdi.

İşte Deutsche Welle Türkçe'nin o videosu:

http://www.muhalifhaberler.com/haberprint/cumhurbaskanimiz-gelsin-bir-pazari-dolassin-turk-halki-intihar-ediyor-haberi-yok-6954.html