ÖSO'cular Afrin'i yağmalarken birbirlerini vurdular: 7 ölü!

Kategori: Gündem - Tarih: 26 Mart 2018 13:46
ÖSO'cular Afrin'i yağmalarken birbirlerini vurdular: 7 ölü!

AKP'nin dostu, kardeşi ÖSO'cular Afrin'i yağmalarken birbirlerini vurdular!

Londra Merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nin duyurduğuna göre, çatışmalarda yedi militan öldü. TSK’nın talimatıyla 130’dan fazla tutuklama yapıldı. Çatışma, geçmişte ABD destekli olan el Hamza Tugayları ile savaşçılarının büyük çoğunluğu Deyr el Zor bölgesinden gelen Ahrar el Şarkiye grupları arasında çıktığı belirtildi.

SOHR'ın güvenilir kaynaklara dayandırdığı haberinde, Ahrar el Şarkiye liderlerininden bir militanın da aralarında olduğu 3 militan öldürdüldü. Daha önce öldürülen 4 el Hamza Tugayı mensubu ile ölen militan sayısının 7'ye çıktığı belirtildi. Çatışmalarda yaralıların olduğu da belirtildi. Halep'e yakın bölgelerde militanlar arasında çıkan çatışmalarda sivilllerin de öldüğüne dair bilgilerin olduğu iddia edildi.

ÇATIŞMA NEDEN ÇIKTI?
Ahrar el Şarkiye’nin El Hamza Tugayları’nı, ‘operasyonu lekelemek için Batı’dan talimat alarak’ Afrin’de evleri yağmalamakla suçladığı, iki grubun bunun üzerine birbirine girdiği belirtiliyor. Suriye hükümeti yanlısı el Masdar ajansının haberinde ise Ahrar el Şarkiye’nin bir komutanının El Hamza militanları tarafından öldürüldüğü, çatışmaların bunun üzerine patlak verdiği belirtildi.

‘TSK TALİMAT VERDİ’
Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, TSK’nin Ahrar el Şarkiye’ye El Hamza üyelerini tutuklama talimatı verdiği bilgisini paylaştı. Sosyal medyada, Ahrar el Şarkiye tarafından tutuklandığı belirtilen Hamza Tugayları militanlarının görüntüleri paylaşılıyor. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, çatışmaların Afrin’in yanı sıra Fırat Kalkanı ile ele geçirilen bölgelere de yayıldığını duyurdu. İddiaya göre, iki örgüt arasında El Rae ve el Bab’da da çatışmalar patlak verdi. Bu çatışmalarda bir sivilin de öldüğü belirtiliyor. 
Londra Merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nin duyurduğuna göre, çatışmalarda yedi militanın öldüğü belirtildi.

http://www.muhalifhaberler.com/haberprint/oso-cular-afrin-i-yagmalarken-birbirlerini-vurdular--7-olu--4525.html