Trump'ın öldüğü iddiaları asılsız! Peki ne oluyor

Kategori: Dünya - Tarih: 2 Temmuz 2019 22:01
Trump'ın öldüğü iddiaları asılsız! Peki ne oluyor

Trump'ın öldüğü iddiaları asılsız! Peki ne oluyor..İşte cevabı

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in tüm planlarını iptal etmesi ile Beyaz Saray’da verilen acil durumun ardından ABD Başkanı Donald Trump’ın öldüğü iddiaları sosyal medyayı salladı. Peki Trump öldü mü?

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in, tüm planlarını iptal ederek Beyaz Saray’a dönmesi sosyal medyayı karıştırdı

DONALD TRUMP ÖLDÜ MÜ

MÜPence’nin Beyaz Saray’a dönüşü basında ‘Acil durum’ olarak yer bulurken, sosyal medyada ABD Başkanı Donald Trump’ın öldüğü ya da öldürüldüğü iddialarıyla çalkalandı.

Bazı sosyal medya platformlarında Trump’ın suikaste uğradığına dair paylaşımlar yapılırken Beyaz Saray’dan iddialara yalanlama geldi.

Pence’nin dönüşüne ilişkin yapılan açıklamada ise “Başkan Yardımcısının Washington’da kalmasını gerektiren bir durum ortaya çıktı. Acil bir durum yok” ifadelerine yer verildi.

İRAN'A SALDIRI YAKIN MI

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, İran ile gerçekleşebilecek olası bir çatışma durumuna karşı askeri olarak hazırlandıklarını belirtti.

Reuters’ın haberine göre Herzliya’da gerçekleşen uluslararası güvenlik konferansında konuşan İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, ”Gri bölgede yaptığı hatalar İran’ı kırmızı bölgeye yani savaşa götürebilir. Bu yüzden askeri çatışma olasılığının varlığı göz önünde bulundurmalıyız. Bu nedenle İsrail, her türlü senaryoya karşı kendi hazırlığını yapmayı sürdürüyor” ifadelerini kullandı.
Katz, bugün içindeki yaptığı bir başka açıklamada ise İran’ın uranyum stok limitini aşmasının Avrupa için bir “uyarı sinyali” olduğunu ileri sürmüş, “İran kaplanını beslemek, sorunu çözmeye yardımcı olmayacak. Sert politikalar ve yaptırımların yanı sıra ABD’nin İran’a karşı siyaseti desteklenirse kısa sürede bu kaplanın kağıttan olduğu ortaya çıkacak” demişti.
Katz, İsrail’in tek başına hareket etmek zorunda kalsa bile İran’ın nükleer silah sahibi olmasına izin vermeyeceğini söylemişti.

İRAN, URANYUM STOK LİMİTİNİ AŞTIĞINI AÇIKLAMIŞTI

Dün yapılan açıklamada İran yönetimi, zenginleştirilmiş uranyum limitini nükleer anlaşmada belirtilen 300 kilogram stok limitinin üstüne çıkardığını duyurmuştu. Söz konusu kararın kabul edilemez olduğunu ifade eden ABD Başkanı Donald Trump, İran yönetimini kastederek, “Ateşle oynuyorlar” şeklinde konuşmuştu.

İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış İlişkiler Komisyonu’na bağlı Nükleer Alt Komisyonu Başkanı Mücteba Zünnur, bugün yaptığı açıklamada ABD’nin İran’a saldırması durumunda İran’ın yarım saat içerisinde İsrail’i haritadan sileceğini öne sürmüştü.

http://www.muhalifhaberler.com/haberprint/trump-in-oldugu-iddialari-asilsiz--peki-ne-oluyor-8655.html