Ve beklenen oldu: Erdoğan kurucu ilan edildi!

Kategori: Gündem - Tarih: 7 Temmuz 2018 18:43
Ve beklenen oldu: Erdoğan kurucu ilan edildi!

Ve beklenen oldu: Erdoğan kurucu ilan edildi!...İşte o skandalın detayları;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'ye giderek bugün gerçekleşecek yemin töreni öncesinde AKP Grup Toplantısı'nda konuştu. Grup toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtalayan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin bileşimine dair ısrarlı sorulara "Sizi ters köşe yapmak için neden Meclis'ten de olmasın" cevabını verdi.

Yeni kabine, Erdoğan'ın yemin etmesinin ardından pazartesi günü belli olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına göre, kabine ilk toplantısını cuma günü gerçekleştirecek. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan AKP grup toplantısında konuştu. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Pazartesi günü yapılacak yemin töreniyle Türkiye yeni döneme adım atıyor. Beştepe'de muhteşem bir göreve başlama töreni gerçekleştireceğiz. Aynı gün ilk Cumhurbaşkanlığı kararnamesini de yayınlayacağız. Saat 21.00'de kabinemizi açıklayacak ve hemen çalışmaya başlayacağız. Böylece ülkemize yıllardır patinaj yaptıran kaoslara yol açan eski sistemi geride bırakarak yepyeni bir dönemin kapılarını aralamış olacağız. On yıllardır siyasilerimiz bu işi başaramadılar bu işi başarmak AK Parti'ye nasip oldu. Şimdi aslolan bunun meyvelerini milletimize tattırmaktır. İnşallah hedefe kilitlenecek neticeleri alacağız. Bütün mesele biz tevazuyu kendisine ilke edinmiş insanlar topluluğuyuz. Bundan taviz veremeyiz. Kimseye tepeden bakamayız.

'CUMA GÜNÜ İLK KABİNE TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ'
Bu Meclis dualı bir Meclis'tir. İstiklal harbine başlarken Kuran-ı Kerim'le açılan bu Meclis o dönemde faaliyetlerini sürdürmüştür. 15 Temmuz'da bu Meclis cesaretiyle adeta tarih yazmıştır. Savaş uçakları tarafından bombalanır tanklar tarafından taciz edilirken dahi meydan okuyan bu Gazi Meclis'i ne kadar güçlü tutarsak geleceğimize o denli güçlü bakarız. Cuma günü ilk toplantımızı yapmadan Hacı Bayram'a Cuma için gideceğiz dualarımızı yapacağız ondan sonra da ilk kabine toplantımızı gerçekleştireceğiz. Yeni yönetim sisteminin en getirdiğini anlamayanlar aslında demokrasiye inançsızlığını ortaya koyuyorlar.

'KURUCU CUMHURBAŞKANI' VURGUSU
AKP yeni dönemin ilk grup toplantısında Grup Başkanı olarak toplantıyı Başbakan Binali Yıldırım yönetti. Binali Yıldırım AKP Grup Başkanı olarak son yaptığı konuşmada, Erdoğan için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ‘kurucu cumhurbaşkanı’ ifadesini kullandı. Çok sayıda AKP milletvekili de sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarda, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Kurucu Cumhurbaşkanı, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan” ifadesini kullandı.

http://www.muhalifhaberler.com/haberprint/ve-beklenen-oldu--erdogan-kurucu-ilan-edildi--5645.html