Hande Fırat: 'Telefonda tartıştılar!'

Gündem 14 Nisan 2020 10:53
Videoyu Aç Hande Fırat: 'Telefonda tartıştılar!'
A
a

Hande Fırat: "Süleyman Soylu ile Fahrettin Koca arasında sert bir tartışma oldu"

Hürriyet Gazetesi yazarı Hande Fırat, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa kararı ve bu kararın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmemesinin ardından dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Fırat, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sokağa çıkma yasağının 22:00'de açıklanması ve yüz binlerce vatandaşın marketlere ve fırınlara akın etmesine çok sert tepki gösterdiğini ve cumartesi günü Süleyman Soylu ile sert bir tartışma yaşadığını savundu.

Yeniçağ'da Fatih Ergin imzalı dün yer alan "Hangi bakan Süleyman Soylu'yu istifa götürdü?" başlıklı haberde ise, "Sokağa çıkma yasağının uygulanış şekli nedeniyle yoğun eleştiri alan Soylu’ya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da eleştirilerde bulunduğu ve Fahrettin Koca'nın tepkisinin Soylu'nun istifasında etkili olduğu" belirtilmişti. 

Hande Fırat'ın yazısından öne çıkanlar şöyle:

'SOYLU İLE KOCA TELEFONDA TARTIŞTI'

"10 Nisan günü 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta gece saat 24.00’ten sonra sokağa çıkma yasağının açıklanması karmaşa yaratmış, özellikle açıklamanın yöntemi, açıklamayla genelge arasındaki saat farkı tartışma yaratmıştı. Edindiğim bilgiye göre, cumartesi günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında telefonda ciddi bir tartışma oldu. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’a verdiği demeçte 'Eleştirileri aldım, kabul ettim' diyen Süleyman Soylu’nun süreçte eleştiri ve hakaretlere karşı kabine içinden destek alamaması kendisini kırdı düşüncesini dile getirdi."

'BİRKAÇ GÜNDÜR TRAVMA YAŞIYORDU'

"Benzer süreci, yani 'yalnız kalma' sürecini CHP’li belediyelerin yardımlarına el konulması kararında da yaşamıştı. Pazar sabahı kendisine çok yakın bazı isimlerle istifa kararını paylaştı. Bir kaynağım, 'Oflu ve fevri bir damarı var. Ancak birkaç gündür bir anlamda travma yaşıyordu, kendisini suçluyor, yalnız bırakıldığını düşünüyordu' dedi. Pazar günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradı ve istifa düşüncesini iletti. Erdoğan, 'İşine bak' diyerek konuyu kapatmak istedi. Soylu sosyal medyaya istifa açıklamasını koyunca ortalık karıştı."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ