Hande ve Nagehan'dan İmamoğlu'na doğru çark başladı!

Gündem 10 Mayıs 2019 16:45
Videoyu Aç Hande ve Nagehan'dan İmamoğlu'na doğru çark başladı!
A
a

Hande Fırat ve Nagehan Alçı'dan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na doğru çark başladı!

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, AKP YSK Temsilcisi Recep Özel ve Cumhurbaşkanlığı Arşiv Daire Başkanı Muhammet Safi'ye tepki gösterdi. Ekrem İmamoğlu'na destek veren sanatçıların mesajlarında hakaret veya terbiyesizliğin bulunmadığını belirten Fırat, "AK Parti’nin ’kucaklaşma’ kararını hatırlatırım. Kucaklaşma böyle olmaz ki" dedi.

Hande Fırat, Hürriyet'te "Themis" başlığıyla yayımlanan yazısına "Themis... Mısır’da ve Roma’da farklı isimleri var. Hepsinde kadın ve bakire... Bağımsızlığı simgelemek için. Gözleri bağlı, çünkü davalıyı da davacıyı da görmez, görmek istemez. Tarafsızlığı sembolize eder" ifadesiyle başladı.

Fırat şöyle devam etti:
BÖYLE KUCAKLAŞMA OLMAZ

Tüm bu tartışmalara rağmen İstanbul seçime gidiyor. Doğal olarak partiler seçim kampanyalarını gözden geçiriyor. Kulis haberlerine göre AK Parti ’kucaklayıcı’ bir dil kullanacak. Olması gereken de bu. Kucaklayıcı dil eleştiride bulunanı, oy vermeyeni, karşıt görüşte olanları da kapsar.

Ekrem İmamoğlu’nun ’Her şey çok güzel olacak’ kampanyasına destek veren sanatçıların mesajlarına baktım. Hakaret, terbiyesizlik görmedim. Onlara ’Sanatınız da adamlığınız da yalan. Seçim yenilemeye verilen tepki adeta emir komuta zinciri gibi. Partiler kapatıldı sustular. Kıyafetinden dolayı işten atılanlara sustular. PKK öldürürken sustular. Şimdi Ekrem için sıraya girdiler! Adaletinizin terazisini sileyim paslanmasın!’ yanıtını veren AK Parti YSK temsilcisi Recep Özel’e de, sanatçıların isimlerinin yer aldığı listeyi ’kayıt’notuyla sosyal medyada paylaşan Cumhurbaşkanlığı Arşiv Daire Başkanı Muhammet Safi’ye de AK Parti’nin ’kucaklaşma’ kararını hatırlatırım. Kucaklaşma böyle olmaz ki."
NAGEHAN ALÇI BİLE İSYAN ETTİ!

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul seçimleriyle ilgili aldığı karar, tartışmalara neden oldu.

Aynı zarftan çıkan dört oydan sadece birinin iptal edilmesini kabul etmeyen CHP, İstanbul'un 39 ilçesindeki tüm seçimlerin iptal edilmesi için YSK'ya başvuruda bulundu.

"MANTIKLI VE TUTARLI GÖRMÜYORUM"

Konuyla ilgili tartışmalara, Habertürk yazarı Nagehan Alçı da katıldı.

Alçı, bugünkü yazısında "Aynı zarfa koyarak attığımız dört oydan üçünün geçerli olup birinin iptal edilmesini, ben de hukuken mantıklı ve tutarlı görmüyorum. Ancak top YSK’da. Son kararı YSK verecek." ifadelerini kullandı

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ