Haydar Baş Hz. Hüseyin örtüsü ile defnedildi

Gündem 15 Nisan 2020 18:46
Videoyu Aç Haydar Baş Hz. Hüseyin örtüsü ile defnedildi
A
a

BTP Lideri Haydar Baş Hz. Hüseyin örtüsü ile defnedildi

Koronavirüse yakalandıktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Haydar Baş için Trabzon'un Ortahisar ilçesindeki fuar alanında, cezane töreni düzenlendi.

Cenaze öncesi, alanda geniş güvenlik önlemleri alındı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında, cenazeye katılan herkes maske taktı.

TABUTA DOKUNABİLME YARIŞI

Haydar Baş'ın tabutuna dokunmak isteyenler ise sosyal mesafeyi unuttu, büyük izdiham yaşattı. Görüntüler, İran'da Kasım Süleymani'nin cenazesini akıllara getirdi.

TABUT ÖRTÜSÜ DİKKAT ÇEKTİ

Haydar Baş, cenaze namazının ardından Trabzon’un Akçaabat ilçesinde toprağa verildi.

Baş'ın tabutuna, 7 yıl önce kendisine hediye edilen İmam Hüseyin’in kabir örtüsü serildi.
"ÖRTÜNÜN BİZE HEDİYE EDİLMESİ..."

2013 yılında kendisine İmam Hüseyin'in kabir örtüsünün hediye edilmesi üzerine konuşma yapan Haydar Baş, "İmam Hüseyin Efendimizin türbesindeki örtünün bize emanet edilmesi kelimelerle izah edilemeyecek kadar büyük bir husustur, büyük bir servettir, büyük bir hazinedir. Allah şefaatlerinden mahrum eylemesin. Bu örtü, Hamse-i Âli Abâ’nın yani Cenabı Peygamber Efendimizin torunlarını, kızını, oğlunu altına aldığı abayı temsil eden bir işarettir, bir ifadedir. Ben bunu böyle görüyorum. Yüce Türk milletini bu örtünün altında hep beraber bir araya gelmeye davet ediyorum." ifadelerini kullanmıştı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR