Hayır'cıların, karılarına kızlarına göz diken evetçi yavşak nasıl kıvırdı

Gündem 22 Şubat 2019 17:01
Videoyu Aç Hayır'cıların, karılarına kızlarına göz diken evetçi yavşak nasıl kıvırdı
A
a

Hayır'cıların, karılarına kızlarına göz diken evetçi yavşak Ömer Akbayrak bakın nasıl kıvırdı....

Anayasa değişikliği için 2017'de yapılan referandum öncesi sosyal medyada yaptığı paylaşım sonrası hakkında, "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan dava açılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Haller Müdürlüğü eski çalışanı Ömer Akbayrak'ı yargılayan mahkeme, "suçun kamu barışına karşı işlenen suçlar" kapsamında değerlendirilebileceğini belirtti.

Şikayetçi İBB ve İstanbul Barosu'nun davaya müdahillik talebini reddeden mahkeme, sanığın cezai ehliyeti olup olmadığını anlaşılması için Adli Tıp Kurumu'ndan rapor istedi.

KAMU BARIŞINA KARŞI SUÇ

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmaya sanık Ömer Akbayrak ve şikayetçi İstanbul Baro Başkanlığı avukatı Atilla Özen ile İBB avukatı Ahmet Aydıner katıldı. "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanan sanık Ömer Akbayrak'ın suç niteliğinin 5 yıla kadar hapis cezası bulunan "Kamu barışına karşı işlenen suçlar kapsamına girebileceği"ni belirten hakim, sanığa ek savunma hakkı verdi.

"SONRADAN DEĞİŞTİRİLDİ" İDDİASI

Ek savunmasında yazıyı kan dökmek ve savaştan bahsedenler için yazdığını belirten sanık Akbayrak, "Paylaşılan yazı benim ilk yazdığım haliyle dağıtılmış bir yazı değildir. Sonradan değiştirilerek medyaya verilmiştir. Benim paylaştığım yazı '17 Nisan günü savaşı kazanınca bunların karıları kızları ganimet olarak evetçilere helaldir' şeklindedir. Yazının başında hayırcılara kısmı benim yazımda yoktur. Ayrıca ganimettir de kaldırılmış" dedi.
Ömer Albayrak'ın yazdığı mesaj ve kendisini uyaranlara verdiği yanıtlar şöyle:

PİŞMANLIK GÖSTERMİYOR

Şikayetçi İstanbul Barosu Başkanlığı avukatı Atilla Özen davaya müdahillik taleplerinin olduğunu belirterek, "Sanık pişmanlık göstermemektedir. Sanığın sunduğu rapordan da iyileşmekte olduğu anlaşılmaktadır" dedi.

CEZAİ EHLİYETİ SORUŞTURULACAK

Mahkeme sanığın dosyaya sunduğu raporlar dikkate alınarak Adli Tıp Şube Müdürlüğü'ne dosyanın gönderilip, sanığın cezai ehliyeti hususunda rapor alınmasına karar verdi. İstanbul Barosu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın davaya katılma talebini ise suçtan direk zarar görmelerinin söz konusu olmadığı için reddine karar veren mahkeme duruşmayı erteledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Haller Müdürlüğü'nde çalışan Ömer Akbayrak'ın Facebook hesabından 2017 referandumu öncesi paylaştığı mesaj büyük tepkilere yol açmıştı. "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan dava açılan Ömer Akbayrak'tan İBB şikayetçi olarak, açığa almıştı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ