HDP o parti ile ittifak yapacak!

Gündem 14 Mart 2018 16:54
Videoyu Aç HDP o parti ile ittifak yapacak!
A
a

HDP o parti ile ittifak yapacak...

HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, “Siyasette sıcak gündemin seçim ittifakı olduğu bugünlerde HDP ve HÜDA-PAR tavanlarının trollerin ne diyeceklerine değil, akl-ı selim tabanlarının arzularına bakarak birbirlerinin kapısını çalmalarında ve Kürt halkının yararına olan hususları önceleyerek ortaklaşmalarında büyük yarar vardır" diyerek, HÜDA-PAR'ın ittifak mesajına yeşil ışık yaktı.

Gazete Duvar'dan  Nergis Demirkaya'nın sorularını yanıtlayan Yıldırım, AKP’nin MHP ile ittifakının ardından diğer partilerin de  seçim ittifakı arayışına gireceklerini belirtti.  Bu çerçevede HÜDA-PAR’a dikkat çeken Yıldırım, şunları söyledi:

“HÜDA-PAR, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da, Kürtlerin çoğunlukta olduğu illerde belirli toplumsal karşılığı olan bir partidir. 1 Kasım seçimlerinde 63 bin oy alan bu parti henüz AKP-MHP ittifakına ‘evet’ dememiştir. HDP’yi bazı bileşenlerle ittifakı nedeniyle dindar Kürt tabanına bunun gerekçelerini izah edemeyeceği yönünde eleştiren HÜDA-PAR’ın, AKP-MHP ittifakına ‘evet’ demesi durumunda bunun gerekçelerini de Kürt haklarını savunan kendi Kürt dindar tabanına izah etmesi o kadar kolay olmayacaktır. Sanırım Saadet Partisi’nin lideri Sayın Temel Karamollaoğlu’nun gördüğü gerçeği HÜDA-PAR lideri Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu da görüyor ve bu ittifakın Kürt halkının hayrına hiçbir unsur taşımadığını seziyordur.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ