Helal olsun! Portakal AKP'li Başkana saldırdı

Gündem 7 Aralık 2017 23:13
Videoyu Aç Helal olsun! Portakal AKP'li Başkana saldırdı
A
a

Fox Tv Ana haber sunucusu Fatih Portakal'dan AKP'li başkana tepki gösterdi...

Çorum'da AKP'li İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya'nın Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin yıldönümünde kadınlarla ilgili sözlerine bir tepki de Fox Tv Ana haber sunucusu Fatih Portakal'dan geldi .

Fox Ana Haber bülteninde, AKP'li Halil İbrahim Kaya'nın kadınlara yönelik sözlerini sert sözlerle eleştiren Fatih Portakal, "Böyle insanlar bizi yönetiyor. Bakın böyle bu kişi gibi bizi yönetiyorlar. Erkek egemen toplumlarda bu yaşanıyor maalesef... Ve zihniyete bakın zihniyeti hemen nereden nereye çekiyor. Kadın konuşuluyor, kadının dünya kadın hakları gününde bir belediye başkanının sözlerini duyuyorsunuz. Utan verici sözlerini! Acaba bu sözleri söyledikten sonra kendisi kendini dinleyipte bir utancın içine girmiş midir? Girmemiş midir? Merak ediyorum. Zaten utansa özür dilerdi..." ifadelerini kullanıp reklama gitti.

AKP'Lİ BAŞKAN NE DEMİŞTİ?

AKP'li Halil İbrahim Kaya, CHP'li meclis üyeleri Yıldız Bek ve Burçin Solmaz Polat'a, söylediği "Kadınlar öldürülüyor diyorsunuz. Kim öldürüyor. Ne yapalım öldürülüyorsa, polis yakalayıp cezasını veriyor. Bu hükümetin verdiği kadın haklarını Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan beri hiçbir hükümet vermedi. Adam öldürüyorsa cezasını çekiyor. Erkekler 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ