Helin Palandöken'in katil zanlısı cezaevinde değil mi?

Gündem 16 Şubat 2018 22:42
Videoyu Aç Helin Palandöken'in katil zanlısı cezaevinde değil mi?
A
a

CHP'li Gamze Akkuş İlgezdi : Helin Palandöken'in katil zanlısı cezaevinde değil mi?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze AKKUŞ iLGEZDİ, Bugün Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya katılmış, katil zanlısı M.Y’nin yerine başka sanığın getirilmesi skandalı ile ilgili önergesi verdi.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından yazılı olarak cevaplanmasını saygılarımla arz ederim. 16.02.2018

Gamze AKKUŞ İLGEZDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı

İstanbul Milletvekili

17 yaşındaki lise öğrencisi Helin Palandöken, 13 Ekim 2017 tarihinde pompalı tüfekle katledilmişti. Bugün Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek dava, katil zanlısı M.Y’nin yerine başka sanığın getirilmesi nedeniyle ileri tarihe ertelenmiştir. Bu durum akıllara sanığın cezaevinde olup olmadığı sorusunu getirmektedir. Zira biliyoruz ki, kadınları katledenler bir takım elbise giyiyor, tıraş oluyor, “Pişmanım” diyorlar ve iyi hal indiriminden yararlanarak, TAHLİYE oluyorlar.

Bu bağlamda,

        1-Helin Palandöken’in katil zanlısı duruşmaya neden getirilmemiştir? Gerçekten bir karışıklık mı olmuştur yoksa katil zanlısı cezaevinde değil midir?

 

  1. Kontrolün “en üst seviyede” olduğu hapishanelerde, yanlış sanığın, yanlış davaya götürülmesi bir güvenlik zafiyeti değil midir?

 

  1. Katil zanlısı yerine başka sanığın getirilmesi ile ilgili görevliler hakkında soruşturma başlatılacak mıdır?

 

  1. Sanığın cezaevinde olup olmadığı ile ilgili kamuoyunu inandıracak ve kamu vicdanını rahatlatacak bir açıklama yapmayı düşünüyor musunuz?
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ