Herkes uykudayken '2. 15 Temmuz' böyle engellendi!

Gündem 5 Mayıs 2019 12:37
Videoyu Aç Herkes uykudayken '2. 15 Temmuz' böyle engellendi!
A
a

AKP uyuyor, göz yumuyor skandallar bitmiyor: Herkes uykudayken '2. 15 Temmuz' böyle engellendi!

FETÖ’den tutuklu Muharrem Köse, Hakim Albay Mehmet Yüzbaşıoğlu’nu şikayet etmiş, bu şikayetin ardından Ankara Batı Cumhuriyet Savcısı Kaan Kılıç, örgütle mücadelenin önemli isimlerinden biri olan Yüzbaşıoğlu’nun ‘şüpheli sıfatıyla’ savunmasının alınması talimatını vermişti. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Nihat Genç konuya ilişkin 2. 15 Temmuz benzetmesi yaparak iktidara yüklendi.

İşte Nihat Genç’in açıklamaları:

“KRİPTO SAVCI, GENELKURMAY’IN KAPISINA DAYANIYOR”

“Bu çok korkunç bir olay. Bunu nasıl kısa bir şekilde özetleyebiliriz bilmiyorum ancak çok önemli bir olay. Bu Balyoz sürecinde Genelkurmay Başkanı’nın tutuklanmasını düşünün, öyle bir olay. Ya da kozmik odaya girildiğini düşünün, böyle bir olay. Ancak o zamanlarda FETÖ hakimdi hani böyle bir durum vardı. Şimdi nasıl oluyor da bir kripto savcı, şu anda görevli olan hakim Albay’ın, yani Genelkurmay’ın kapısına dayanıyor. Her şeyiyle saçma sapan bir şey. Şimdi olay şu; FETÖ’cü Muharrem Köse ki bu darbenin planlayıcılarından, önde gelenlerinden biri. Şu anda mahkemede ifadeler veriyor, konuşuyor, ifadesi alınıyor, falan… Burada Mehmet Yüzbaşıoğlu hakkında ağır suçlamalar yapıyor, suçlama yapması da normaldir çünkü Mehmet Yüzbaşıoğlu, delil getiriyor, belge getiriyor ve devlet adına bilgiler veriyor.“

“FETÖ’CÜLÜKTEN YARGILANACAK”

“Bu Muharrem Köse’nin ‘Bize bunları yapan Mehmet Yüzbaşıoğlu’dur’ diye ifadesi geçiyor ve aradan 1 – 2 ay geçmeden Kaan Kılıç adında bir adam ki şu anda hakkında soruşturma açıldı. Genelkurmay tebligat çıkarttı, ifadesi alınması, adres tespiti gibi, Ankara birbirine giriyor, MİT devreye giriyor, Genelkurmay devreye giriyor, Polis devreye giriyor ‘Böyle bir şey nasıl olur’ diye, hemen çullanıyorlar işin üstüne. Tabi Mehmet Yüzbaşıoğlu’nu sahipleniyor, devlet sahipleniyor, hepsi sahipleniyor fakat korkunç bir olay. Muhtemelen FETÖ’cülükten yargılanacak.“

“FETÖ İLE SAVAŞAN EN ÖNEMLİ SAVCILARDAN BİRİDİR MEHMET YÜZBAŞIOĞLU”

"Bu kripto bir savcı, bugün de nasıl olmuşsa savcı olarak görevine devam ediyor ve yetmiyor devletin görevli, bir de FETÖ soruşturmalarını en baştan beri götüren 3-4 tane büyük savcısı var, bunlar kahraman savcılar hepsi. Bu konuda çok savaşan savcılarımız var. Bunların en başında gelen isimlerinden biridir Mehmet Yüzbaşıoğlu. Devletin savcısını tutuklamaya gönderiyor. Tabi ortalık birbirine girdi. Nasıl oluyor böyle bir şey? Bu savcılar buraya kadar nasıl geldi? Nereden güç alıyorlar? Bu nasıl bir şeydir? Balyoz sürecinde de içeri düşmüş, FETÖ’ye direndiği için, FETÖ’ye yanaşmadığı için içeri düşmüş insanlardan biri Mehmet Yüzbaşıoğlu." 

“ANKESÖRLÜ TELEFONDA 15 TEMMUZ’DAN SONRAKİ FETÖ YAPILANMASI ORTAYA ÇIKIYOR”

“Bu savcıların görevi nedir? FETÖ’cüleri tespit etmek. Nasıl tespit ediyorlar? 4-5 tane büyük kaynak var. Bir tanesi ByLock’tur, ikincisi videolardır, 15 Temmuz gecesi ortaya çıkan videolar, üçüncüsü pişmanlık vb. ifadelerdir, diğeri de ankesörlü telefondur. Buradan gelen deliller sahici delillerdir. Mesela ankesörlü telefon bugün Türk bayrağı kadar önemlidir. Niye? Ankesörlü telefonda 15 Temmuz’dan sonraki FETÖ yapılanması ortaya çıkıyor ve bunları bu konuda çok büyük korkusu vardır. Ankesörlü telefon olayı da tam çözülmedi, yavaş yavaş. Bunlar herhalde şöyle dediler ‘ya 15 Temmuz’da biz yüzde 10 kaybettik ama devam ediyoruz’ sonra baktılar ki ankesörlü telefonda yavaş yavaş çözülüyorlar. Her hafta biri çıkıyor, paniğe kapıldılar."

“SİYASET Mİ DEĞİŞTİ DE YOKLAMA ÇEKİYORLAR?”

“Bana sorarsan bu Kaan Kılıç, bu kripto savcı FETÖ’cü, ‘intihar eyleminde’ bulundu, fakat bu saate kadar bu savcı burada nasıl duruyor? Bu karakterde, örgüte çalıştığı belli ya da bunu bu işe kim itti. İçerideki abileri mi? Orada abi teşkilatı devam ediyor mu? Ya da siyaset mi değişti de bir yoklama çekiyorlar, yani ‘yerse’ yapıyorlar. Son derece korkunç! Burada yeri göğü indirmemiz lazım. Kahraman subaylarımıza, savcılarımıza sahip çıkmamız lazım, Türkiye’nin sahip çıkması lazım.”

İşte Nihat Genç’in açıklamasının tamamı:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR