Hristiyanlardan skandal! Hz. İsa'yı çizip bu dediler

Dünya 24 Ağustos 2020 19:47
Videoyu Aç Hristiyanlardan skandal! Hz. İsa'yı çizip bu dediler
A
a

Kendi dinlerine de saygıları yok...Hristiyanlardan skandal! Hz. İsa'yı çizip bu dediler

Hollandalı görsel tasarımcı Bas Uterwijk, sözde yapay zeka kullanarak Hz. İsa’nın bir portresini skandal bir şekilde oluşturdu. Görseli hazırlarken "tarihsel bir gerçeği" göz önünde bulundurduğunu söyleyen sözde sanatçı, "İsa’nın Hıristiyan ikonografisinde tasvir edildiği gibi olmadığını" dile getirdi.

Gazete Duvar’ın haberine göre; tarihi belgelere ve mevcut kaynaklara bağlı kalarak bir portre çalışmasını bitirmek için birkaç gün ila bir yıla kadar zaman harcadığını söyleyen Uterwijk, İsa’nın canlandırmasında ‘tarihsel bir gerçeği’ göz önünde bulundurduğunu ifade etti. Bazı tarihçilerin, İsa’nın saçının uzun olabileceğine inanmadığını dile getiren Uterwijk, bu yüzden alışılmışın dışında kısa saçlı bir İsa portresi ürettiğini söyledi.

“Hıristiyan ikonografisinde İsa uzun saçlı, açık tenli, uzun boylu ve zayıf olarak tasvir ediliyor” diyen Uterwijk, İsa’nın muhtemelen daha soluk bir teni, kısa ve koyu saçları olduğunu düşündüğünü söyledi. “Bazen olabildiğince gerçekçi olmaya ve tarihi bir figürü nasıl algıladığımızın bir temsilini vermeye çalışıyorum” dedi.

İşte o görsel:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR