Hulusi Akar 'kontrollü darbe'yi itiraf mı etti?

Gündem 30 Mayıs 2017 23:56
Videoyu Aç Hulusi Akar 'kontrollü darbe'yi itiraf mı etti?
A
a

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın Darbeyi Araştırma Komisyonu'na verdiği yanıtlar ortaya çıktı. Akar'ın yanıtlarının satır aralarında kamuoyundaki 'kontrollü darbe' şüphesine dair 'itiraf' denilebilecek ifadeler yer aldı.

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın Darbeyi Araştırma Komisyonu'na verdiği yanıtlar ortaya çıktı. Akar'ın yanıtlarının satır aralarında kamuoyundaki 'kontrollü darbe' şüphesine dair 'itiraf' denilebilecek ifadeler yer aldı.

Akar, kendisine yöneltilen 'MİT'ten gelen istihbarat sonucunda hangi tedbirleri aldınız?' sorusuna verdiği yanıtta alınan tedbirleri sıraladı. Akar soruya verdiği cevapta 'Alınan tedbirlerle, darbe öne çekildi, akamete uğratıldı' dedi. 

Akar'ın bu yanıtı kontrollü darbe itirafı olarak yorumlandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger Akar'ın bu ifadeleri için; "Zaten biz buna kontrollü darbe diyoruz..! Normal devlet aklı önce halkın can güvenliğini sağlar, sonra da darbecileri deport eder..." yorumunu yaptı.

Peki gerçekten Akar'ın ifadeleri 'kontrollü darbe'nin itirafı mıydı? 

Sorunun cevabını öğrenmek için fikrini sorduğumu Emekli Albay Ali Türkşen Akar'ın ifadesindeki boşluklara dikkat çekerek "Madem bu kadar önlem, tedbir almış da niye engelleyememiş, niye ülke genelinde alarm verip tüm TSK personelini birliklere çağırmamış?" sorularını yöneltti. 
Türkşen, "Akar kendi başına bunları söylemeyi akıl ettiyse yazık yani, yanındakiler bunu önerdiyse yine yazık" diyerek ordu yönetimini 'beceriksizlik'le suçladı. 

Kontrollü darbe iddiasına katılmadığını vurgulayan Türkşen "Ancak atılan her adım bunların işine yarıyor. Güvenle, ağzı dolusu olur mu öyle şey yahu, diye soramıyoruz. İçinde bulunduğumuz durum içler acısı" yorumunu yapıyor. 

Orhan Şahin/ ABC Haber Merkezi

1000
icon
salih uzer 22 Ağustos 2017 14:52

suçüstü yakalanmaları için olabilir mi acaba sayın muhalif gazete muhabiri? suçüstü yakalanan çoğu askerin içerde çatır çatır çürüdükleri için türkiyede onların savunmasının alınmadığı herkesin fetö bağlantısından dolayı kanıtsız savunmasız içeri alındığı iddiaları ortaya atıldı. türkiyede hukuk sistemi kalmadı denildi. peki burada bir gariplik yok mu? mesela aynı adalet adil öksüz'ü ifadeye çağırmış sonra ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. adam öyle bir ifade vermiş ki hakkında şüphe kalmadığı için de yurtdışına çıkma yasağı bile çıkartılmamıştır kimbilir. yoksa bu adam nasıl yurtdışına kaçacak? özet: EVET DARBE KONTROLLÜ (!)

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ