İBB Başkanı arkasına milyonları alarak AKP'ye geri adım attırdı!

Gündem 25 Nisan 2019 17:43
Videoyu Aç İBB Başkanı arkasına milyonları alarak AKP'ye geri adım attırdı!
A
a

İBB Başkanı arkasına milyonları alarak AKP'ye geri adım attırdı!

Ekrem İmamoğlu'nun yayına açtığı İBB Meclisi'ndeki görüşmeler, Türkiye'deki bütün televizyon kanallarının izlenmesinden daha çok izleyici çekti. İBB Meclis'inin iki oturumu toplamda 3 buçuk milyon kişi tarafından izlendi. İBB'nin oturumu canlı yayında yapılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nin bugün 3’üncü oturumu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığında gerçekleşti. Meclis toplantıları, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun sosyal medya hesaplarında canlı olarak yayınlanıyor.

Bugünkü İBB Meclis toplantısında da dikkat çeken anlat yaşandı.

İBB Meclis kürsünden konuşma yapan AKP’nin İBB Meclis üyesi Ahmet Hamdi Gürbüz, konuşmasının büyük bölümünde İstanbul’daki AKP döneminde yapılanları anlattı. AKP’li Gürbüz sonrasında da, İmamoğlu’nun seçim öncesinde verdiği sözü hatırlattı. İmamoğlu, öğrencilerin 85 TL’lik aylık akbil ücretlerini 50 TL’ye düşürmeyi vaat etmişti. İmamoğlu’nun bu vaadini, “İktisat, hesap bilmediğiniz için böyle seçim döneminde bu kampanyaları anlatıyorsunuz” sözleriyle eleştiren AKP’li Ahmet Hamdi Gürbüz, daha sonra ise bu vaadin AKP grubu olarak takibi olacaklarını belirtti.

AKP’li Gürbüz’ün en çarpıcı sözleri ise, Mayıs ayında yapacakları teklifle ilgili. CHP’li İmamoğlu’nun 50 TL’lik teklifini, “İktisat, hesap bilmiyorsunuz” diyerek eleştiren AKP’li üye Gürbüz, İstanbul seçimini AKP’nin kaybetmesi sonrasında, “Biz AK Parti Grubu olarak sayın başkanımızın vermiş olduğu sözü 50 TL değil, önümüzdeki Mayıs Meclis’in de 40 TL olarak bu Meclis’e getireceğimizi buradan ifade ediyorum” dedi.

AKP’li İBB Meclisi üyesi Ahmet Hamdi Gürbüz’ün öğrencilere aylık 40 TL’lik akbil teklifi, sosyal medyada, “25 yıldır neredeydiniz” sorularına neden oldu.
AKP'DEN GERİ ADIM

İBB Meclis'inde dün uyuşturucu ile mücadele komisyonunun kurulması AKP ve MHP'lilerin oyları ile reddedildi. Karara sosyal medyadan da tepki geldi. İBB AKP Grupbaşkanvekili Tevfik Göksu bugün bağımlılıkla mücadele ve rehabilitasyon daire başkanlığının kurulmasını teklif edeceklerini açıkladı.

Göksu'nun açılış konuşması şöyle:

“Şimdi CHP grubu bizimle görüşmeye geldiğinde dokuzu neden sekize düşürdünüz diye görüşmeye geldiler. uyuşturucu konusunda keşke bizimle daha önce de görüşselerdi. İBB geçmiş dönemde özellikle bağımlılıkla mücadele konusunda çok ciddi çalışmalar yapmıştır. Şu elimde gördüğünüz İBB’nin uyuşturucuyla mücadele konusunda yapmış olduğu protokoldür. İBB bu konuda çok ciddi çalışmalar yapıyor. Bağımlılık sadece uyuşturucuyla ilgili bir sorun değildir. Bağımlılık dediğimizde alkol de bir bağımlılıktır, tütün de bir bağımlılıktır. Hele hele dijital bağımlılık geçenlerde çocuklarımızın başına gelenleri biliyoruz. AK Parti gibi bir siyasi hareketin insanın vücuduna zarar vereceği reddedeceğini herkes bilir. Meclis gündemine getireceğiz. İBB’de bağımlılıkla mücadele ve rehabilitasyon daire başkanlığının kurulmasını teklif edeceğiz. Türkiye’de önümüzdeki ay Meclis’te İBB bünyesinde bir bağımlılıkla mücadele araştırma komisyonunun kurulmasını teklif olarak getirip karara bağlayacağız.”

1000
icon
Nesrin Ceylan 25 Nisan 2019 20:00

Canlı yayın sen nelere kadirsin, hahşöle yola gelin.

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ