İftarı da seçime alet ettiler...İmamoğlu'ndan indirim müjdeleri!

Gündem 3 Mayıs 2019 15:21
Videoyu Aç İftarı da seçime alet ettiler...İmamoğlu'ndan indirim müjdeleri!
A
a

İftarı da seçime alet ettiler...İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan indirim müjdeleri!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cuma namazını Ulus'daki Hacı Bayram Camii'nde kıldı. İmamoğlu, cami çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İmamoğlu'nun, "Biz, sayın valimizin çağrısıyla, pazartesi günü, Ramazan'ın ilk iftarında, İstanbul'daki şehit aileleriyle buluşma konusunda bizden talepte bulunulmuştu. Biz de memnuniyetle, 'Onur duyarız' dedik ve kendilerine İstanbul protokolü olarak eşlik edeceğimizi söyledik. Şimdi alelacele bize karar bildiriliyor, 'Efendim, 6'sı değil, 7'si olsun.' 6'sı akşamı, yani pazartesi, yani önemli bir toplantının olduğu gün, iftar programının değiştirilip, 7'sine alınmasını ben, manidar buluyorum, sorgulayın diyorum" şeklindeki sözleri dikkat çekti.

Yüksek Seçim Kurulu'nun 6 Mayıs Pazartesi günü, AKP ve MHP'nin İstanbul'da seçimin iptal edilmesi talebine ilişkin karar günü olması bekleniyor. Buna karşın İstanbul Valiliği'nin, İBB Başkanı İmamoğlu'na 6 Mayıs'ta yaptığı daveti erteleyerek 7 Mayıs'a çekmesi, "İstanbul Valiliği YSK'nın kararını mı bekliyor" sorularına neden oldu.

İBB Başkanı İmamoğlu  İstanbullulara da indirim müjdeleri verdi. İmamoğlu, "'Öğrencilerimizin kartı 50 TL'ye inecek' dedik. Ne dedik? '0-4 yaş arası bebeklerin anneleriyle İstanbul seyahati ücretsiz olacak' dedik. Ne dedik? 'Aynı şekilde, 12 yaşına kadar çocuklarımız toplu taşımadan ücretsiz yararlanacak' dedik. Vaatlerimiz var bizim. Ne dedik? 'Yüzde 40 ve yüzde 50'lik dilimlerle indirime kavuşacak' dedik. Hem UKOME'ye hem İSKİ'ye yazılarımızı gönderdik. Süreçlerimizi başlattık" dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ