İftiralar başladı! AKP Yavaş'ı hapse atarak devre dışı edecek

Gündem 11 Mart 2019 12:54
Videoyu Aç İftiralar başladı! AKP Yavaş'ı hapse atarak devre dışı edecek
A
a

Yandaşlar iftiralara başladı! AKP Mansur Yavaş'ı hapse atarak devre dışı edecek

CHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Mansur Yavaş'ın 'görevi kötüye kullanma' suçundan 6 ay ile 2 yıl arasında, 'kişilerin huzur ve sükununu bozma' suçundan da 3 ay ile 1 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istendi.

Sabah'ta yayımlanan habere göre, CHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Mansur Yavaş hakkında yediemin olarak teslim aldığı 600 bin dolarlık senedi tahsil etmeye kalkışmak suçundan dava açıldı.

Ceza alması durumunda, seçilse bile Yavaş'ın başkanlığı düşecek.

Fatih Ulaş imzalı haberde şu ifadeler yer aldı:

"İş takipçiliği yaparak, sahte senet nedeniyle 'kötü niyet' tazminat cezasına çarptırılan CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ağır cezalık oldu.

Ankara 1. İcra Hukuk Mahkemesi'nin, 'sahte senetle' 600 bin doları icrada tahsil etmeye çalışan Mansur Yavaş'a 329 bin 736 lira 'kötü niyet' tazminatı, 164 bin 768 lira da para cezası verdiğini Sabah, belgeleriyle birlikte ortaya koymuştu.

İş adamı Necmettin Kesgin'in, kendisi adına düzenlenmiş 600 bin dolarlık sahte seneti zorla tahsil etmeye çalışan Yavaş hakkında Aralık 2017'de 'karşılıksız senedi işleme koyma', 'tehdit' ve 'şantaj' suçlarından savcılığa da suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı, avukat olması nedeniyle Yavaş hakkında soruşturma yürütebilmek için Adalet Bakanlığı'ndan izin istedi. Bakanlık, dosya üzerindeki incelemesini tamamlayarak, Yavaş hakkında soruşturma izni veren fezlekeyi geçen ay Başsavcılığa gönderdi. Savcılık da soruşturmasını tamamlayarak Yavaş hakkında iddianamesini yazdı. 7 Mart'ta Ankara Batı 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamenin 8 Mart'ta mahkeme heyetince kabul edilmesiyle birlikte Yavaş'a dava açılmış oldu. Savcılığın iddianamesinde, Yavaş'ın 'görevi kötüye kullanma' suçundan 6 ay ile 2 yıl arasında, 'kişilerin huzur ve sükununu bozma' suçundan da 3 ay ile 1 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istendi."

1000
icon
Zeynel yener 16 Mart 2019 20:24

Chp de mhp de akp de hepsi birbirin'den bok Bu ülke bu adamlar'lan bu kafay'lan hiçbir zaman adam olmaz hiç bir yere varamaz biran önce beyinlerin değişip yenilerin gelmesi lazım vatan gün güne kötüye gidiyor yeni bir sisteme yeni bir düzene ihtiyacı var oda devrimlen olur ancak devrim şart

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ