İki yıl destekledik: Seçimde Erdoğan'ın karşısında kim kalırsa oyum ona

Gündem 18 Mayıs 2018 15:42
Videoyu Aç İki yıl destekledik: Seçimde Erdoğan'ın karşısında kim kalırsa oyum ona
A
a

Rıza Zelyut ''İki yıl destekledik'' dedi ve ekledi: Seçimde Erdoğan'ın karşısında kim kalırsa oyum ona

Aydınlık yazarı Rıza Zelyut, "AKP’nin PKK’ya ve FETÖ’ye karşı yürüttüğü mücadeleyi, 'vatan savaşı' niteliğinde görüp destekledik" dedi ve ekledi:

"24 Haziran’da... İkinci turda, Tayyip Erdoğan’ın karşısında kim kalırsa... Oyumu hiç çekinmeden ona vereceğim... Çünkü, hiç kimse Türkiye’yi bundan daha kötü bir iklime sürükleyemezdi."

Zelyut şunları yazdı:

"2016 Temmuz’undan sonra AKP’nin PKK’ya ve FETÖ’ye karşı yürüttüğü mücadeleyi, “vatan savaşı” niteliğinde görüp destekledik.

Gel gör ki bu partinin lideri Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi Menzilci, Nurcu, Işıkçı gibi çağdışı toplulukların at koşturduğu bir iklim yapmak peşinde... Orta Çağ mağaralarından kaçmış görüntüsü veren tarikat şeyhleri, oylarını Erdoğan’a vereceklerini açıklıyorlar. Ülkenin cumhurbaşkanı 'İstiklal Harbi’nde keşke Yunan galip gelseydi!' diyebilen bir 'vatan, millet, Türklük ve Müslümanlık düşmanı şahsı' hastanede ziyaret ediyor.

AKP’nin valileri, milli bayramları engellemek için saman altından su yürütüyor. Son örneğini Samsun’da görüyoruz. Habere bakın: Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şubesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda her yıl olduğu gibi bu yıl da fener alayı düzenleyecekti. Ancak fener alayı etkinliğine Samsun Valiliği izin vermedi. Konuyla ilgili olarak Aydınlık’a açıklamalarda bulunan ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, '19 Mayıs bu ülkenin kurtuluş ve Cumhuriyetin kuruluş tarihinin başlangıcıdır. ADD her 19 Mayıs’ta bu önemli günü yerinde, Samsun’da kutlamayı adet edinmiştir. Bu yıl da tasarladığımız gibi 19 Mayıs yürüyüşünü Samsun’da yapmaya kararlıyız' diye konuştu.
OYUM, ERDOĞAN’IN KARŞISINDA OLANA

Önceki yıllarda da başta Ankara olmak üzere, milli bayramların geniş biçimde kutlanmasını engellemek için AKP valileri yoğun çaba göstermişlerdi.

Anlayacağınız; AKP ve Erdoğan, vatan savaşı değil milli bayramları engelleme savaşı yürütüyor.

İşte bu yüzden... 24 Haziran’da... İkinci turda, Tayyip Erdoğan’ın karşısında kim kalırsa...

Oyumu hiç çekinmeden ona vereceğim...

Çünkü, hiç kimse Türkiye’yi bundan daha kötü bir iklime sürükleyemezdi..."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ