İktidar kulisleri: Yenilginin sorumlusu damat!

Gündem 25 Haziran 2019 15:35
Videoyu Aç İktidar kulisleri: Yenilginin sorumlusu damat!
A
a

İktidar kulislerinde dönen tespit: Yenilginin sorumlusu damat ve çevresi

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın AKP kulislerinden aktardığı haberine göre,parti içinde kabine ve parti yönetimindeki revizyonun zaman geçirilmeden yapılması, kutuplaştırma siyasetinin terk edilmesi, genel başkanın partiyle bağında kopukluklara neden olan yeni sistemin aksayan yönlerinin hızla düzeltilmesi, partiye zarar veren parti içi gruplaşmalara Erdoğan’ın müdahale etmesi gerektiği, aksi takdirde partinin bir sonraki seçimlerde daha büyük bir güç kaybına uğrayacağı yorumları yapılıyor. 

Parti kulislerinde, şu değerlendirmeler yapılıyor:

31 Mart gecesi, Erdoğan seçimin sonuçlarını kabullenmişti, hatta açıktan dile getirmese de bu yönde mesaj vermişti. Ancak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve çevresi, Erdoğan’ı seçimin yenilenmesi durumunda partiye küskün olan seçmenin sandığa götürülebileceği ve seçimin kazanılabileceği konusunda ikna etti. Daha sonra da seçimin yenilenmesi için her türlü argüman kullanıldı. Erdoğan, şimdi kendisini yanıltanlara ve 13 bin farkın 800 binin üzerine çıkmasına neden olanlara faturasını kesmelidir.”

Partinin büyük umut bağladığı, yeni sistem bekleneni vermedi. ‘Dışarıdan bakan’ uygulaması hataydı. Bakanların siyasetçi olmaması, hem iktidar hem parti politikalarına uyum sağlamalarını engelliyor. Yalnızca milletvekillerinin yasa önerisi vermesi, işleyişi daha da zorlaştırıyor. Erdoğan’ın hem Cumhurbaşkanı, hem genel başkan olmasından beklenen sonuç gerçekleşmedi.”

1000
icon
Lapatika 26 Haziran 2019 05:52

Lan damat seni hiç sevmiyorum babanıda öle.puuaaah...hersey coooooooook güzel olacak.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR