İmam hatip hocası Atatürk'e hakaret etti! Öğrenci tepki gösterdi

Gündem 7 Kasım 2018 13:42
Videoyu Aç İmam hatip hocası Atatürk'e hakaret etti! Öğrenci tepki gösterdi
A
a

İmam hatip lisesinde skandal! Öğrenciden Atatürk'e hakaret eden şahsiyetsiz öğretmenine tokat gibi tepki

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü nedeniyle Şehit Çetin Çakmak Anadolu İmam Hatip Lisesi 10’uncu sınıf öğrencileri, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında, sınıfta Ulu Önder’in fotoğrafının da olduğu bir köşe oluşturdu. 6 Kasım Salı günü ilk iki dersi fıkıh olan 10’uncu sınıfa, Müdür Yardımcısı Harun K. ders için geldi.

VELİ ATATÜRK’E HAKARETİ KALDIRAMADI

Öğrencilerin astığı panodaki Atatürk fotoğrafına bakan Harun K., iddiaya göre, “İndirin bunu, hain hain bana bakıyor, ben bundan korkuyorum” diyerek, öğrencilere fotoğrafı indirtti. Durumdan haberdar olan bir öğrencinin velisinin şikayetçi olması üzerine Harun K. gözaltına alındı. Harun K.’nin polisteki ifadesinin ardından bugün mahkemeye sevk edileceği belirtildi.

İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, olayla ilgili kendilerine bilgi notu geldiği, Atatürk fotoğrafının yırtılması gibi bir durum olmadığı, yer değiştirilmesiyle ilgili sorunlar ortaya çıktığı ve bu konuda idari soruşturma açılarak müfettiş görevlendirildiği belirtildi.

Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak ise okul idaresinden gelen bilgi notu üzerine konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını belirterek, “İndirtme değil, oradaki Müdür Yardımcısı arkadaş, ‘Her şeyi değerli olduğu yere asalım’ gibi bir cümle, ifade kullanmış.

Oradan bir tartışma çıkmış, bize de öyle bilgi geldi. Biz de hemen idari soruşturma başlattık, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderdik ve hemen müfettiş gönderildi. Bildiğimiz şu an bu kadar” dedi.

‘Hain’ sözüyle ilgili bir şey duymadığını, kendilerine gelen notta da böyle bir ifade olmadığını belirten Solak, bilgi notunda Müdür Yardımcısı’nın bu fotoğrafı daha iyi bir yere asmak gerektiği şeklinde ifadesi olduğu, müfettişlerin idari soruşturma neticesinde gereğini yapacağını açıkladı.

‘ATA’MA SAYGISIZLIK YAPAN YERDE BENİM İŞİM YOK’

Olayla ilgili şikayetçi olan öğrenci velisi Mine Öcek ise “Derse girmişler ve panoda Atatürk’ün fotoğrafı varmış. Öğretmen, ‘İndirin bunu, hain hain bana bakıyor, ben bundan korkuyorum’ demiş. Çocuklar indirmiş, hangi çocuk indirdi bilmiyorum, yere koymuşlar. Benim oğlum da almış sırasına koymuş. Öyle kapanmış. Teneffüste oğlum yine aynı yere asmış Atatürk’ün fotoğrafını. Öğretmen giriyor gene aynı şey, çocuk alıyor sıraya koyuyor. Çocuk Atatürk’e bakıyor. Çocuğa ‘Bırak ona bakmayı, bana bak’ demiş.

Çocuk da ‘Ata’ma saygısızlık yapılan yerde benim işim yok, isterseniz beni okuldan atın, sıfır verin, ben burada durmayacağım’ deyip eve gelmiş. Ondan sonra okul idaresi bizi aradı, çocuğun okulu terk ettiğini söylediler. Ben de ‘Biliyorum, çocuğum evde, ben de zaten biraz sonra geleceğim’ dedim ve gittik. Okul polisi çağrılmış, tutanak tutulmuş, öğretmen inkar ediyormuş, ‘Çocuk beni yanlış anladı, ben öyle demek istemedim’ falan demiş. Okul polisi, biz şikayetçi olacağız deyince, Çocuk Şube ifade alıyormuş. Çocuk Şube’den geldiler ve çocuğu götürdüler ve orada ifade verdi” diye konuştu.

Çocuğunu okula eğitim-öğretime gönderdiklerini kaydeden veli Mine Öcek, “Okul siyaset yeri değil. Sever veya sevmez bizi ilgilendirmiyor. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda. Sınıfta bunu ifade edemez, benim çocuğumun psikolojisini bozuyor veya beynini yıkıyor. Benim çocuğumun beynini yıkayamaz. Fıkıh dersiyse fıkıhını anlatsın” diye tepki gösterdi.

1000
icon
Necati Günata. 8 Kasım 2018 09:52

O öğretmeni ilerde bir okula müdür veya milli eğitim müdürü yaparlarsa şaşmayın!

0 1 Cevap Yaz
Sefa öz 7 Kasım 2018 23:35

Ulan hoca bozuntusu puşttt sen ATAMIN KESTİĞİ TIRNAGIN PİSLİĞİ OLAMIYACAK KADAR PİSLİKSİN ADİ KARAKTERSİZ ŞEREFSİZ KAFİR.. O ATAMIZ OLMASA ŞİMDİ YA YUNAN YA İNGİLİZ YA FRANSIZ YA RUS PİÇİYDİN BELKİDE KANIN ORADAN GELİYOR. SİZİ BÖYLE AZDIRAN KÖPEKLERDE SİZDE KAHROLUN.

0 1 Cevap Yaz
İlüfer 7 Kasım 2018 16:44

Okadar içim acıyor ki Atama yapılan bu saygısızlığı asla kabul etmiyor herkim saygısızlık yapıyor ise Allaha havale ediyorum .Ölmüş bir insana saygısızlık yapmakla elletine ne geçecek bunlar ve bunun gibiler asla müslüman olamazlar ... dinimşzde bu yok ...devletimizi kınıyorum buna bir dur demeliler artık....😡yazık yazık..😢

0 3 Cevap Yaz
Ridvan 7 Kasım 2018 16:24

Bu öğretmen ve bunun gibilerin Cumhuriyeti kuran kadrolara karşı nefret ve kinleri devam etmekte ve bu kinlerini her firsattada kusuyor tepki gelincede her türlü yalanı söyleyebiliyorlar. Bunun gibi yaptıkları sayısız olay var Şimdi bu olayda da el birliği ile işi kılıfına uydurma çabaları açıkça görülmekte

0 5 Cevap Yaz
Kiraz şahin 7 Kasım 2018 16:16

Çocuk seni doğuran ananın önünde saygı ile egiliyorum atatürk olmasaydı suriyeden beyer olurduk ne mutluki genclerimiz ilelebet atamızı yaşatacak ne mutlu türkim diyene

0 3 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR