İmam Hatip itirafı: İmam Hatip'e geliyorlar profesör olmaya...

Gündem 21 Haziran 2019 18:58
Videoyu Aç İmam Hatip itirafı: İmam Hatip'e geliyorlar profesör olmaya...
A
a

'İmam Hatip’ten sadece imam çıkar. Başka bir şey olmak isteyen gitsin Fen Liselerine’ ifadeleri dikkat çekti.

Geçtiğimiz hafta Zonguldak’ta, bir okul yöneticisi ile mülki amir arasında geçtiği iddia edilen görüşme kayıtları yerel basında yer aldı.

Pusula Gazetesi’nde yer alan habere göre, mülki amir ile okul yöneticisi arasında gerçekleşen görüşmede, mülki amir, proje imam hatiplere karşı olduğunu söyleyerek, “Okulda hafızlık mı olurmuş kardeşim? Hafız gitsin camiye, camide yapsın hafızlığını. Her tarafı imam hatiple doldurdular, içleri bomboş” ifadesini kullanıyor.

Okul heyeti ile mülki amir arasında geçtiği belirtilen diyalog şöyle:

‘HAFIZ GİTSİN CAMİYE’

Okul Yöneticisi: Okulumuzda Hafızlık eğitimi de veriliyor.

Mülki Amir: Hafızlık okulla birlikte olur mu? Ben buna çok karşıyım, din öğretiminin politikalarına. Saçma sapan işler yapıyorlar. Sonrasında ayıklaması bize düşüyor. Okulda hafızlık mı olurmuş kardeşim? Hafız gitsin camiye, camide yapsın hafızlığını. Her tarafı imam hatiple doldurdular, içleri bomboş.

‘İMAM HATİP KONUSUNDA ALLAH BELAMIZI VERDİ’

Okul yöneticisi: Niye öyle düşünüyorsunuz? Örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimi için bakanlık senelerden beri mücadele ediyor.

Mülki Amir: Yok ya öyle şey olur mu? Klasik sistemle camide yapsınlar hafızlığı. Okulda hafızlık olur mu? Hafızlık yapacak olan okula gelmesin. Gitsin camide yapsın hafızlığını. İmam Hatip konusunda zaten Allah belalarını verdi. (Düzeltiyor) Allah belamızı verdi. İmam Hatip’e geliyorlar profesör olmaya kalkıyorlar. İmam Hatip’ten sadece imam çıkar. Bunlar kalkmış profesör olmaya çalışıyor. Başka bir şey olmak isteyen gitsin Fen Liselerine.

‘ERDOĞAN’DA İMAM HATİP MEZUNU’

Okul Yöneticisi: Bakın, Cumhurbaşkanımız hangi makamda. Üstelik Cumhurbaşkanımız da İmam Hatip Lisesi mezunu. Siz de İmam Hatip Lisesi mezunusunuz.

Mülki Amir: Proje İmam Hatip nedir ya? Proje İmam Hatip diye bir okul mu olur? Okulda hafızlık mı olurmuş. Hafız gitsin camiye. Camide yapsın hafızlığını. Her tarafı imam hatip doldurdular, içleri bomboş. Benim size verecek desteğim yok. Gidin kendi imkanlarınızla yapabiliyorsanız yapın yapacağınızı. Yapamıyorsanız kapatın gidin dükkanı. Görüşme bitmiştir. Dışarıda bekleyen misafirlerim var. (Kapıyı açıp okul yöneticileri makamdan çıkartılıyor.)

1000
icon
akin demir 23 Haziran 2019 18:01

cok dogru demis mulki amir hani bagzilari yazmis ya imamhatipler basarili e kardesim univerwite sinavinda dogru ortalamasi 8olan bir okul nasil basarili olur ya bu yanlis politika ulkeyi cok dehil 10 yil icinde somurur hepimizi cahil birakir sonunda egitime din isinide soktular ulkeyide maalesef gencleriyle birlikte yobazlastirdilar

1 0 Cevap Yaz
Kadir bashoruz 23 Haziran 2019 09:26

Sayin baskan ,degerli bir devlet adamidir ne konusacagini,gayet. İyi bilir konusma bir lisandir,ne soylemesini beklerdin kurt benim kardesim.demis dogru otelestirme oda insandir

0 0 Cevap Yaz
Dördüncü 23 Haziran 2019 05:18

Neden korkuyorsunuz bu kadar amir bey imamhatiplerden önce sizi adam gibi adam olmaya davet ediyorum

0 2 Cevap Yaz
Amirmişşş 22 Haziran 2019 23:51

Mülk amirinin vereceği testeği babasının sevabına mı yapacak densiz! birde destek felan olamam yapamıyorsanız kapayın dükkanı demiş bak bak... ulan senin mevkin baki mi? sen milletin hizmetkarısın milletin isteği doğrultudunda hizmet vermek zorundasın ama illa yapmam diyorsan seni ordan indirmenin yolu yordamı da vardır demi?

7 9 Cevap Yaz

nasil da korkuyosunuz bu faşist duzeniniz yok olacak doye gulup geciyorum

0 0
Bilal 22 Haziran 2019 22:37

Kaymakamın şuursuzca konuşması ayrı... Fakat bu kapı dışarı edilen idareciler bu konuyu gündem yapmasalar söylediklerinin hepsi boşa gider. Çok verimli geçen Hafızlık projesine de gölge düşmeye devam eder!

3 1 Cevap Yaz
Erdem 22 Haziran 2019 21:58

Mülki Amir çok doğru konuşmuş.

20 10 Cevap Yaz
kuloğlu 22 Haziran 2019 12:12

Bir mülki amir nasıl böyle atmasyon gerekçelerle kafadan konuşarak üzerine düşmeyen konuda açıklama yapar.Devlet politakasını geliştirirken ondan mı izin alacak.Kim bu densiz adam.Hafızlık projesi çok başarılı şekilde uygulanıyor zaten.Bu amir efendi nerde yaşıyor?

7 16 Cevap Yaz
Cft 22 Haziran 2019 10:46

Devletin bu mülki amirine ne demeli acep?

4 8 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ