İmamoğlu açıkladı: AKP'nin kalesi sayılan 3 ilçeden gelen sonuçlar...

Gündem 24 Şubat 2019 15:42
Videoyu Aç İmamoğlu açıkladı: AKP'nin kalesi sayılan 3 ilçeden gelen sonuçlar...
A
a

CHP adayı Ekrem İmamoğlu açıkladı: AKP'nin kalesi sayılan 3 ilçeden gelen sonuçlar...

CHP'nin İBB başkan adayı İmamoğlu, İstanbul'da AKP'nin kalesi sayılan 2-3 ilçedeki anketlerden gelen sonuçların kendisini şaşırttığını ve sonuçları sadece Kılıçdaroğlu'na gönderdiğini söyledi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, 'Asıl biz kazanırsak beka sorunumuz kalmayacak'başlıklı bugünkü köşesinde CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan (İBB) adayı Ekrem İmamoğlu ile yaptığı röportajı aktardı. İmamoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan bazı maddeler şöyle:

* İstanbul’un bütün ilçelerinde anketler yaptırıyorum. AK Parti’nin kalesi sayılan iki-üç ilçeden gelen sonuçlar beni şaşırttı. Sadece (CHP lideri) Kemal (Kılıçdaroğlu) Bey’e gönderdim. Tabanda büyük bir değişim dalgası var.

* Bakın ben pazar yerinde bir teyzeyle konuştum, onu arama ihtiyacı hissettiler. Çünkü 17 yıl sonunda pazar yerindeki o teyzeden koptular. Yani biz aslında vatandaşa siyaseti yeniden hatırlatan bir siyaset başlattık.

* Allah aşkına 17 yılda bu şehirde onu dünya markası yapacak ne ürettiniz? Sanatta, kültürde, şehircilikte… Bazı ailelerin, İKSV gibi üç-beş kuruluşun yaptığı işler olmasa, dünyaya anlatacak hangi hikâyeniz var? Yıllar önce başlayan bir Avrasya maratonunuz olmasa, şehrin adı geçmeyecek.

* Varoş çocukları neden benim için rap müzik yazıyor? Çünkü beni en iyi onlar tanıyor. Çünkü değişim sancısını en çok onlar hissediyor içlerinde. Çünkü adil olmayan bu İstanbul düzenini değiştirmek istiyorlar. Çünkü gençler bana gelip müzik yapacak yer isteyince veriyorum. Skateboard pisti isteyince ‘Projeyi siz çizin ben yapayım’ diyorum. Sosyal medyada seyrettiğiniz, dinlediğiniz o rap klipleri işte bu değişim arzusunun melodisidir.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ