İmamoğlu direne direne kazandı! Böyle biber gazı yedi...

Gündem 18 Nisan 2019 21:48
Videoyu Aç İmamoğlu direne direne kazandı! Böyle biber gazı yedi...
A
a

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu direne direne kazandı! Böyle biber gazı yedi...

2013 yılında CHP Beylikdüzü İlçe Örgütü 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle binlerce emekçinin yer aldığı kutlamalara katıldı.

CHP İstanbul İl Örgütü ile Beşiktaş meydanında buluşarak Taksim'e çıkmak için kortej halinde ilerleyen İlçe Örgütü, bir yandan da gençlerin coşkulu sloganlarına eşlik etti.

1 Mayıs kutlamaları için Taksim'e çıkmak üzere yola çıkan CHP Beylikdüzü İlçe Örgütü'ne engel olmak isteyen polis, biber gazlı, tazyikli su ve sis bombası kullanarak müdahalede bulundu.

Dönemin CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu öncülüğünde, Beşiktaş Barbaros Bulvarı'ndan meydana doğru inerken çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesiyle karşılaşan İlçe Örgütü, zor anlar yaşadı.

Polis tarafından atılan biber gazı ve sis bombasıyla ortalık duman bulutuna çevrilirken, yoğun dumandan çok sayıda kişi de etkilendi.
Polisin biber gazlı, tazyikli su ve sis bombalı müdahalesinden etkilenen CHP Beylikdüzü İlçe Örgütü, çevik kuvvete direnerek tepki gösterdi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün coşku içerisinde kutlanması gereken bir bayram olduğunu ifade eden CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu, "1 Mayıs emekçinin çocuğuyla, ailesiyle bayramını kutlamasıdır. 1 Mayıs gözyaşı değildir. Emniyet mensuplarıyla, halkın karşı karşıya getirilmesi asla değildir" dedi.

Talihsiz bir 1 Mayıs yaşandığını belirten CHP İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Sadece can kaybının olmaması bizleri sevindirmiştir. Umut ediyorum toplum, emeğin saygı görmediği bu ortama karşı uyanışa geçer ve bu müdahaleyi yapan zihniyete demokratik yollarla cevabını verir" diyerek tüm emekçilerin bayramını kutladı.

Ve bugün…

Yıllar sonra CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı, 31 Mart seçimlerinde 4.1 milyondan fazla oy alarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

İlk sözü “16 milyon İstanbullunun belediye başkanıyım” oldu.

İşte İmamoğlu’nun o görüntüleri:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ