İmamoğlu'ndan, "siz bir proje misiniz" sorusuna efsane cevap

Gündem 18 Mayıs 2019 23:43
Videoyu Aç İmamoğlu'ndan, "siz bir proje misiniz" sorusuna efsane cevap
A
a

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "siz bir proje misiniz" sorusuna ne dedi... "Evet, ben bir projeyim..."

31 Mart seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, TV100'de Okan Bayülgen'in konuğu oldu.

Bayülgen, İmamoğlu'na, yandaş basında sıkça çıkan, "proje" imasına bir gönderme yaparak, "Siz bir proje misiniz" sorusunu yöneltti.

İmamoğlu, "Evet, ben bir projeyim" derken, şunları söyledi:

"Şöyle bir projeyim ama. Ben Trabzon’un 40 haneli bir köyünde 110 metrekarelik bir evde 3 yeni evli çiftin oturduğu bir evde doğmuş bir çocuğum. Köy hayatıyla yetişmiş biriyim. Okuma yazma bilmeden esnaflığı bilmiş birisiyim. Ben pazarcı da oldum, inşaatta da çalıştım. İşçinin durumunu çok iyi bilirim o yüzden. Dedesiyle, ninesiyle büyüyüp ataerkil hayatı tatmış birisiyim… Bütün bu duygularıyla sorumluluk sahibi olduğunu düşünüp siyasete atılan da birisiyim. Tümüyle bu bir proje aslında. Bu proje, Atatürk cumhuriyetinin bir projesi; beni 40 haneli köyden alıp İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapan bir proje."

1000
icon
Elmiras39 19 Mayıs 2019 21:14

Projelerin adamı desek daha mı doğru olurdu👍 Böyle projeye can kurban👍 iyi ki varsın #ekremimamolu seninle ve İstanbul halkıyla #herşeygüzelolacak

1 0 Cevap Yaz
Meraklı 19 Mayıs 2019 09:06

Adamsın adammm. Cevaba bak zeka inanç fışkırıyor. Oyların sana helal olsun.

1 2 Cevap Yaz
Nevinserinturk 19 Mayıs 2019 06:57

Keske herkes bunun gibi proje olsa.

2 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ