İmamoğlu'ndan CHP'yi suçlayan CNN Türk'e kapak!

Gündem 14 Mart 2019 15:54
Videoyu Aç İmamoğlu'ndan CHP'yi suçlayan CNN Türk'e kapak!
A
a

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'ndan CHP'yi suçlayan CNN Türk'e kapak!

CNN Türk'te yayınlanan 40 programında gazeteci Buket Aydın'ın son ağırladığı isim, CHP tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Ekrem İmamoğlu oldu. İmamoğlu'nun konuştuğu sırada kameraların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasına çevrilmesi sosyal medyada tepkilere neden oldu.

CHP tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı'na aday gösterilen Ekrem İmamoğlu, dün akşam gazeteci Buket Aydın'ın sunduğu 40 programına konuk oldu.

Ancak İmamoğlu'nun konuştuğu sırada kameralar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı yayınlanan konuşmasına çevrildi.

Erdoğan'ın konuşması CNN Türk'te yaklaşık 40 dakika canlı gösterildi.

​Söz konusu duruma sosyal medyada çok sayıda kişi tepki gösterdi ve "#SansürcüCNNTürk" tabelası kısa süre içinde Twitter'da TT oldu. 

Tepkiler üzerine gazeteci Buket Aydın konuya dair bir açıklama yaptı. Aydın, şunları söyledi:

"Herkese iyi akşamlar. Yayınımız bant yayındır. Canlı değildir. O yüzden yazdığınız ve eleştirdiğiniz gibi anons yapıp ara veriyoruz demem mümkün değil:) birazdan kaldığı yerden devam edecektir."

​'ÇÜNKÜ BİLİYORSUNUZ, EŞİTLİK DUYGUSU ÖNEMLİ'

İmamoğlu'na söz konusu programda "Neden sosyal medyada ‘İmamoğlu'na medyada ambargosu' etiketleri kullandınız?" sorusu da yöneltildi.

İmamoğlu, buna şu yanıtı verdi:

"Ne CHP, ne de ben böyle bir şey yapmadım. Kamuoyunun böyle bir inancı varsa, siz kendinize sordunuz mu? Bu kanalda bir şeyler ters mi gidiyor? Ya da yayın politikanızda bir eksiklik var mı? Çünkü biliyorsunuz eşitlik duygusu önemli. Kamuoyu bunu ölçüyor. Muhtemelen böyle bir kaygı hissetmiş olabilirler ama bu bizim ne şahsıma ne de kurumsal olarak partimize yönlendirecek bir suçlama asla olamaz. Biz zaten böyle bir süreci ne destekler ne de yanında yer alırız. Ama kamuoyu böyle bir intiba edinmişse bence sizin de bu soruyu kendinize sormanız lazım."

İŞTE O ANLAR:

1000
icon
Mehmet yeşil 15 Mart 2019 16:18

Zaten yandaş medyanın biri Tayyip Erdoğan cıkınca sıkıysa canlı vermesinler hepsi işinden olur resmen yalakalık yapıyorlar. Korkmayın bu ülke de yalakalar her devirde olur ama Atatürkcü vede CHP herkes olamaz

0 2 Cevap Yaz
Yandaşsin 15 Mart 2019 01:24

Yandaşsin Buket Aydın yandaş bu günün yarınlarıda var

0 1 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR